Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Najwięcej zakażeń znów na Mazowszu. Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w Żyrardowie

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Minister zdrowia: duże liczby potwierdzonych przypadków nie są zaskoczeniem dla resortuTVN24
wideo 2/3
TVN24Minister zdrowia: duże liczby potwierdzonych przypadków nie są zaskoczeniem dla resortu

Nowe ognisko koronawirusa wystąpiło w szpitalu w Żyrardowie. Dodatnie wyniku testów na obecność SARS-Cov-2 potwierdzono u 19 osób. 10 pacjentów chorych na COVID-19 wymagało hospitalizacji. Część personelu jest w kwarantannie.

Pierwszą informację o koronawirusie w szpitalu w Żyrardowie otrzymaliśmy na Kontakt 24. Potwierdził nam ją zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żyrardowie. Jak napisał Łukasz Szymański, w związku z potwierdzonymi zakażeniami w żyrardowskim Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego w izolacji domowej przebywa pięć pielęgniarek, jeden lekarz, jeden pracownik administracji i dwóch pacjentów. Kwarantanną domową objęto dwie pielęgniarki, czterech pracowników administracji i 23 pacjentów.

- Hospitalizacji z powodu COVID-19 poddano 10 pacjentów przewiezionych karetkami specjalistycznymi do szpitali zakaźnych w Warszawie. Łączna liczba przypadków z potwierdzonym laboratoryjnie wynikiem dodatnim to 19 - wyliczył Szymański. Jak dodał, trwa postępowanie epidemiologiczne prowadzone przez służby żyrardowskiego sanepidu, a w szpitalu wprowadzono wzmożony reżim sanitarny. - Na chwilę obecną na terenie Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego nie ma pacjentów dodatnich - zapewnił.

Koronawirus na Mazowszu

Z danych opublikowanych w poniedziałek przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 748 nowych przypadków koronawirusa.

Najwięcej, 120 nowych przypadków, potwierdzono w województwie mazowieckim. Dzień wcześniej przybyło ich więcej - 164. Jednak drugi dzień z rzędu Mazowsze znajduje się na pierwszym miejscu wśród województw z największą liczbą zakażań.

Sytuacja w Warszawie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie podał z kolei dane dotyczące stolicy. Ostatniej doby potwierdzono tu 58 nowych przypadków koronawirusa. To o 10 więcej niż w niedzielę.

Jak czytamy dalej w komunikacie sanepidu, łącznie w Warszawie potwierdzono do tej pory 4335 zakażeń. Od początku epidemii zmarły 143 osoby.

Łączna liczba ozdrowieńców to 1470, z czego 15 przybyło w ciągu ostatniej doby.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: