Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Mazowsze z największą liczbą zakażeń. W niedzielę prawie dwa razy więcej niż w sobotę

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
20 września: 910 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie: 79 240TVN24
wideo 2/4
TVN2420 września: 910 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie: 79 240

Na Mazowszu potwierdzono w niedzielę największą liczbę zakażeń koronawirusem - 164 nowe przypadki. To niemal dwa razy więcej niż dzień wcześniej.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielnym komunikacie dane dotyczące zakażeń koronawirusem. W kraju odnotowano w niedzielę 910 nowych przypadków. Jak przekazał resort zdrowia, do tej pory na COVID-19 zachorowało w kraju 79 240 osób, z czego 2 293 zmarły.

Sytuacja na Mazowszu

Mazowsze znalazło się na pierwszym miejscu listy województw z największą liczbą zakażeń. Odnotowano ich 164. To oznacza niemal dwukrotny wzrost w porównaniu z sobotą, kiedy potwierdzono 88 przypadków.

Patrząc na zestawienie danych od lipca, podobną liczbę zakażeń zanotowano 17 września, gdy w województwie mazowieckim przybyło 168 zachorowań.

Zakażenia w Warszawie

Z najnowszych danych podawanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wynika, że w Warszawie w ciągu ostatniej doby potwierdzono 48 nowych zakażeń. To mniej niż dzień wcześniej, kiedy odnotowano ich 66. Łącznie w stolicy do tej pory na COVID-19 zachorowało 4 277 osób, z czego 143 zmarły.

PPIS podał też liczbę ozdrowieńców. W stolicy jest ich 1 455. Z powodu podejrzenia zakażenia hospitalizowanych jest 140 osób.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: