Maseczki, rękawiczki i kombinezony trafią do warszawskich szpitali

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
Ulice Warszawy po wprowadzeniu nowego rozporządzeniaTVN24
wideo 2/3
TVN24Ulice Warszawy po wprowadzeniu nowego rozporządzenia

"Mamy to! Zamówiony przez nas sprzęt ochrony osobistej, którego tak bardzo brakuje lekarzom i personelowi szpitali, dociera do Miasta Stołecznego Warszawy" – poinformował w czwartek na Facebooku prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak wyjaśnił prezydent, chodzi o sprzęt ochrony osobistej: maseczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, rękawice czy płyny do dezynfekcji.

" (...) są w naszych magazynach i lada chwila trafią do warszawskich szpitali, które tak bardzo ich potrzebują" - napisał w poście Trzaskowski. "50 proc. naszego zamówienia, czyli ok. 90 tys. sztuk różnego rodzaju sprzętu, jest już na miejscu" - dodał.

Na sprzęt znalazło się 12 milionów złotych

Prezydent podkreślił, że na pierwszym froncie walki z koronawirusem są lekarze, pielęgniarki i personel szpitalny. "Zapewnienie im bezpieczeństwa to dziś priorytet – to ich zdrowie i bezpieczeństwo są podstawowym warunkiem bezpieczeństwa nas wszystkich" – napisał.

Jak zaznaczył, personel lekarski musi mieć pewność, że jest dobrze chroniony. Wyjaśnił też, że środki na zakup sprzętu pochodzą z rezerwy kryzysowej. "Zdecydowałem o przekazaniu z niej na ten cel 12 mln zł" – przypomniał. Dodał, że część tej kwoty zostanie przeznaczona na sytuacje nieprzewidywalne, związane z rosnącym zagrożeniem epidemicznym i ochroną najbardziej narażonych na zachorowanie grup mieszkańców.

Trzaskowski podkreślił, że stołeczne szpitale i przychodnie podejmują również własne wysiłki, by poprawić procedurę zakupów na bardzo trudnym obecnie rynku. Między innymi z powodu kłopotów z realizacją dostaw i rosnących cen, placówki stworzyły grupę zakupową i na bieżąco będą uzupełniać swoje zaopatrzenie. "To kolejny powód, by dziękować, kłaniać się w pas i być dumnym z ludzi, którzy dbają o warszawską ochronę zdrowia!" – napisał Trzaskowski.

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook / Rafał Trzaskowski

Tagi:
Raporty: