TVN Warszawa | Śródmieście

Warszawa ubiega się o to, by być gospodarzem Euro 2025 kobiet. "Mamy już doświadczenie"

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd miasta Warszawa chce być miastem-gospodarzem Euro 2025 kobiet

Warszawa ubiega się o to, by stać się miastem-gospodarzem turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację w tej sprawie - poinformował ratusz.

- Warszawa może ponownie zostać gospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy. Miasto ma już w tym doświadczenie i mam nadzieję, że w 2025 roku będziemy mogli z tych doświadczeń skorzystać podczas kobiecego EURO 2025. Oficjalnie zwróciłem się w tej sprawie do prezesa PZPN Cezarego Kuleszy – powiedział cytowany w komunikacie na ten temat prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Szansa dla Warszawy

Ratusz podkreślił, że prawo do organizacji kobiecych mistrzostw Euro 2025 to szansa promocyjna nie tylko dla Warszawy, ale także dla całego regionu. "Jednak, aby otrzymać status miasta-gospodarza miasto musi przygotować i opracować wiele dokumentów, m.in. plany, kosztorysy i mapy, które będą dotyczyły różnych kwestii, od promocyjnych, transportowych i zakwaterowania, formalno-prawnych, aż po infrastrukturalne" - zaznaczono.

Urząd miasta przypomniał też, że kobiece Euro 2025 to nie tylko mecze najlepszych europejskich drużyn, ale także imprezy towarzyszące i wydarzenia związane z przygotowaniem mistrzostw oraz ich organizacją.

Decyzja UEFA w grudniu

Polska jest jednym z pięciu kandydatów do organizacji zawodów, obok Francji, Szwajcarii, Ukrainy oraz - wspólnie - Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Komitet Wykonawczy UEFA dokona wyboru w grudniu 2022 roku.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Kobiet, inaczej Euro (UEFA Women's Championship), to międzynarodowy turniej piłkarski organizowany co cztery lata przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) dla zrzeszonych piłkarskich reprezentacji krajowych kobiet (dawniej odbywał się co dwa lata).

Informowaliśmy również o odsłonięciu pierwszego w Polsce muralu Kazimierze Górskiego

W Białymstoku odsłonięto mural Kazimierza Górskiego, legendarnego selekcjonera polskiej kadry
W Białymstoku odsłonięto mural Kazimierza Górskiego, legendarnego selekcjonera polskiej kadry

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości