Śródmieście

Śródmieście

- Na Dworcu Centralnym na początek wyjazdów awaria systemu od zegarów. Wszystkie pokazują co chcą, tylko nie aktualną godzinę – zaalarmował na kontakt24 internauta. - Mamy awarię zegara matki - potwierdza Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP.

Już dziś na warszawskie ulice, jak co miesiąc, wyjedzie Masa Krytyczna. Swoim wolnym przejazdem przez centrum miasta rowerzyści promują rozwiązania architektoniczne korzystne dla użytkowników dwóch kółek.

Trwa przetarg na nowego operatora sieci komórkowej stołecznej administracji samorządowej. Władze miasta zamierzają wydać 20 mln zł, m.in.: na tablety i smartfony – pisze "Gazeta Stołeczna".

Niemieccy bojówkarze z ultralewicowych i anarchistycznych organizacji skrzykują się w internecie na wyjazd do Warszawy, by zablokować prawicową manifestację 11 listopada. Wcześniej zaatakowano też stronę internetową Marszu Niepodległości. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych wokół cmentarzy wprowadzona zostanie specjalna organizacja ruchu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Sprawdź, jak dojechać i gdzie zaparkować swoje auto.

Na początku przyszłego roku Ratusz ma ogłosić konkurs na projekt nowej ulicy Świętokrzyskiej. W tym tygodniu swoje propozycje dotyczące inwestycji przedstawiły organizacje społeczne. Czego oczekują? Chcą zwęzić Świętokrzyską do dwóch pasów ruchu, zlikwidować parkingi na chodnikach oraz wyłączyć z ruchu autobusy.

Multimedialne fontanny "zapadły w sen" jesienno-zimowy. Czy to oznacza, że na terenie skweru I Dywizji Pancernej nic nie będzie się działo, gdy temperatura znacznie spadnie? Okazuje się, że na dodatkowe atrakcje trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Koszt budowy Skweru Sportów Miejskich przy ulicy Zielnej, to około tysięczna część kwoty wydanej na Stadion Narodowy - mówią pomysłodawcy. Właśnie zaprezentowali wizualizację ze ścianą wspinaczkową, miejscem do tańca i przeszkodami dla deskorolkarzy. Teraz przed nimi kolejne wyzwanie - przekonanie m.in. miejskich urzędników do wyłożenia pieniędzy na budowę.

Trzymetrowa, magnetyczna kula toczy się przez Warszawę. Po drodze porywa małe, metalowe przedmioty. Oblepiona nimi staje w sercu miasta: na trybunie przed Pałacem Kultury. Po co? Dlaczego? Czemu właśnie tu?

We wtorek późnym wieczorem zostały otwarte wiadukt tramwajowy i drogowy w ulicy Andersa. Będą tamtędy przejeżdżały dwie linie tramwajowe: 6 i 15 - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Park z placem zabaw przy ul. Szarej został zamknięty. Rozpoczął się demontaż ławek, zniknąć ma też wyposażenie z placu zabaw. Działka należy do firmy Szara Invest, która wykupiła roszczenia od spadkobierców. Deweloper chce tam postawić apartamenty. Mieszkańcy protestują, i liczą, że uda się nie dopuścić do budowy w tym miejscu.

- Nie jest prawdą, że Grzegorz Biskupski zniknął z pieniędzmi i jest poszukiwany przez policję - napisał na warszawa@tvn.pl Michał Brach, pełnomocnik firmy zarządzającej teatrem Bajka. Przyznał jednak, że teatr jest poważnie zadłużony i pracuje nad programem restrukturyzacji.

Był zabytek, teraz jest kupa gruzu - napisał w swoim profilu na Kontakcie 24 internauta Fotobogdan. I dołączył zdjęcia, na których widać, jak przebiegała rozbiórka zabytkowego budynku.

Nie milkną echa rozbiórki położonych niedaleko Łazienek Królewskich dawnych koszar. Biuro stołecznego konserwatora zabytków chce, żeby sprawę zbadała prokuratura. - Z naszego punktu widzenia, na podstawie treści ustawy, obiekt był zabytkiem - twierdzi Piotr Brabander, zastępca stołecznego konserwatora.

Nareszcie. We wtorek mają zostać otwarte pozostałe dwa wiadukty na Andersa - drogowy i tramwajowy. - Jak tylko dostaniemy pozwolenie to o godz. 22.00 planujemy otwarcie - zapowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.