TVN Warszawa | Praga Południe

Policja: pobili, grozili nożem, ukradli telefon i portfel

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
mp/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała podejrzanych o rozbój

Południowoprascy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn, z których trzech usłyszało zarzuty dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. - Napastnicy pobili dwóch mężczyzn, grozili im nożem, ukradli telefon i portfel - podaje rzeczniczka rejonowej komendy. Zostali też tymczasowo aresztowani.

Do komendy na Pradze Południe wpłynęło zgłoszenie od dwóch mężczyzn, którzy stali się ofiarami rozboju z użyciem noża. Zostali zaatakowani w nocy na klatce schodowej, kiedy wracali do domu.

- Napastnicy pobili ich i grozili nożem, ukradli telefon i portfel. Sprawą zajęli się kryminalni. Bardzo szybko ustalili, jakim samochodem poruszali się sprawcy oraz że najprawdopodobniej swoje ofiary obserwowali dużo wcześniej i za nimi jechali - informuje rzeczniczka południowopraskiej komendy Joanna Węgrzyniak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zarzuty i areszt

Tydzień później, po przeanalizowaniu dostępnego materiału i pozyskaniu kolejnych informacji, policjanci przystąpili do zatrzymań. - Podejrzanymi mieli być obywatele Gruzji, mieszkający w hostelu w podwarszawskiej miejscowości i jeżdżący skodą. Czterej mężczyźni zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Trzech z nich - jak dowiedli kryminalni - było uczestnikami zdarzenia - zaznacza Węgrzyniak.

Dodaje, że cała trójka "na podstawie obszernego materiału dowodowego" usłyszała w prokuraturze zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wobec podejrzanych sąd zastosował też tymczasowy areszt.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu 62-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa:

Zarzuty za usiłowanie zabójstwa
Zarzuty za usiłowanie zabójstwa KSP

Autor:mp/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VII

Pozostałe wiadomości