TVN Warszawa | Praga Południe

Z Żelaznej na Grochowską. Zarząd Transportu Miejskiego zmienił siedzibę

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
dg/gp
Źródło:
PAP
ZTMPunkt Obsług Pasażera przy Grochowskiej

Zarząd Transportu Miejskiego przeniósł się na Pragę Południe, na ulicę Grochowską 316/320. Lokalizację zmieniła nie tylko główna siedziba, ale również Punkt Obsługi Pasażera, który dotychczas działał przy ulicy Żelaznej.

Na budynku dawnej siedziby Polskich Zakładów Optycznych przy Grochowskiej zawisł już duży logotyp Zarządu Transportu Miejskiego.

Razem z całym ZTM przenosi się też Punkt Obsługi Pasażerów, który do tej pory funkcjonował przy ulicy Żelaznej 61. Punkt jest usytuowany obok wejścia głównego, od strony ulicy Grochowskiej. Rozpocznie działalność 3 stycznia i będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-17.

Pięć stanowisk obsługi

Do dyspozycji pasażerów jest pięć stanowisk obsługi. Możliwe będzie m.in.: zakupienie biletu długookresowego oraz kartonikowego, wgranie e-hologramu oraz zdobycie uprawnienia do bezpłatnych przejazdów, złożenie wniosku o zwrot biletu zakodowanego na karcie, wyrobienie spersonalizowanej karty miejskiej, złożenie reklamacji od nałożonej opłaty dodatkowej za jazdę bez ważnego biletu.

"Punkt został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dwa stanowiska są obniżone, tak by mogły z nich skorzystać osoby na wózkach a dwa kolejne wyposażone w pętle induktofoniczne (system wspomagający słyszenie - PAP). Jest także dostępne stanowisko tłumacza języka migowego. Dodatkowo przy każdym okienku został umieszczony komunikat alfabetem Braille’a z informacjami o zakresie usług świadczonych na danym stanowisku" - przekazał ZTM.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Najmłodsi warszawiacy nie będą się tu nudzić. Kiedy rodzic będzie załatwiał sprawy urzędowe, dzieci będą mogły się pobawić w zaaranżowanej dla nich przestrzeni. Znajdą tam mebelki dostosowane do ich wzrostu, kolorowanki oraz lustrzany panel sensoryczny wykonany z odpornego na zadrapania akrylu. Wypukłe kopuły lustrzane pokazują zniekształcony, zabawny i interesujący widok świata.

Na ulicy Grochowskiej 316/320 jest także kancelaria. Będzie czynna w godzinach 8-16.

Wnętrze Punktu Obsługi Pasażera przy GrochowskiejZTM

Dojazd do nowej siedziby

Do nowej siedziby ZTM najłatwiej dojechać komunikacją miejską. W pobliżu zatrzymują się tramwaje linii 3, 6, 22, 26 oraz autobusy 125 i 135 (przystanki Bliska lub Gocławska). Do autobusów i tramwajów kursujących ulicą Grochowską można się przesiąść np. na rondzie Wiatraczna, które jest dużym węzłem przesiadkowym (dojeżdżają tu tramwaje i autobusy linii 9, 24, 123, 141, 142, 143, 145, 148, 173, 183, 188, 521, 523, 702, 704, 720, 722, 730) lub przy al. Zielenieckiej (tu natomiast jest blisko ze stacji metra Stadion Narodowy lub kolejowej Warszawa Stadion). Niedaleko jest też Dworzec Wschodni, skąd można dotrzeć do siedziby ZTM spacerem lub podjechać kilka przystanków autobusami linii: 102, 123, 173, 202.

Dwa tygodnie na stałą trasę wyjechał pierwszy z zamówionych nowych tramwajów marki Hyundai:

Wnętrze nowego tramwaju Hyundai
Wnętrze nowego tramwaju HyundaiArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości