Policja: upiłował rurkę, bo mu przeszkadzała. W bloku zaczął ulatniać się gaz

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło w jednym z bloków na Pradze Południe

Policjanci otrzymali zgłoszenie o ulatniającym się gazie w dziesięciopiętrowym bloku na warszawskiej Pradze Południe. - Okazało się, że mężczyzna remontujący jedno z mieszkań upiłował rurkę, bo przeszkadzała mu w prowadzeniu prac. Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia dla wielu osób i mienia znacznych rozmiarów - przekazała rzeczniczka południowopraskiej policji podinspektor Joanna Węgrzyniak.

Policjantka wskazała, że do zgłoszenia o ulatniającym się gazie pojechały straż pożarna i pogotowie gazowe. - Opanowały sytuację i nikomu nic się nie stało, a wszelkie zagrożenia zostały szybko zażegnane - zapewniła.

Nie pasowała do aranżacji pomieszczenia

Dodała, że dzielnicowi błyskawiczne zorientowali się w sytuacji i zatrzymali 49-letniego mężczyznę. Jak się okazało, to jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało, że zaczął ulatniać się gaz. - Mężczyzna prowadził remont w mieszkaniu. Jedna z rurek, która przebiegała wzdłuż ściany, przeszkadzała mu w pracach i nie pasowała do zaplanowanej aranżacji pomieszczenia. Dlatego też 49-latek ją upiłował. Jak twierdzi, na początku nic się nie ulatniało, uznał nawet, że nie ma tam gazu. Kiedy jednak go poczuł, sam postanowił sytuację rozwiązać, najpierw nagwintował rurkę , a potem ją zakorkował. I zupełnie nie widział w tym niczego złego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi - opisała Węgrzyniak.

Mężczyzna uciął rurkę, bo przeszkadzała mu w prowadzeniu pracKRP VII

Zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa

Policjanci zgromadzili dowody i przedstawili zatrzymanemu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach. - Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat ośmiu - podkreśliła policjantka.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Czytaj także: W tramwaju rozciął torebkę i ukradł portfel. Dynamiczna akcja zatrzymania podejrzanego

Policja publikuje wideo z zatrzymania 47-latka
Policja publikuje wideo z zatrzymania 47-latkaKRP VI

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VII

Pozostałe wiadomości