TVN Warszawa | Praga Południe

Koronawirus w komendzie na Pradze Południe. 28 policjantów przeszło kwarantannę

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Koronawirus w komendzie na Pradze Południe
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plKoronawirus w komendzie na Pradze Południe

Trzech policjantów z południowopraskiej komendy jest zakażonych koronawirusem, a 28 było objętych kwarantanną. Według rzeczniczki komendy, z związku z podejrzeniem zakażania wśród funkcjonariuszy "zachowane zostały wszystkie wymagane procedury". Wcześniej o ich nieprzestrzeganiu napisał jeden z dzienników.

- Trzech policjantów komendy uzyskało pozytywny wynik testu, a 28 innych, u których wynik jest ujemny, zostało objętych kwarantanną, która już się zakończyła - poinformowała nas w piątek rzeczniczka południowopraskiej komendy Joanna Węgrzyniak.

O zakażonych policjantach jako pierwszy w czwartek napisał "Super Express" powołując się na anonimowego pracownika komendy. Z jego relacji wynika, że nikt nie poinformował o zagrożeniu funkcjonariuszy, którzy mieli kontakt z zakażonymi i nieprzerwanie pełnili służbę. W rozmowie z dziennikarzami, pracownik ten stwierdził również, że po każdym użyciu ochronnych maseczek lub rękawiczek pracownicy komendy musieli pisać notatki służbowe.

"Wszelkie wymagane procedury zostały zachowane"

Węgrzyniak nie odniosła się do tej relacji. Wskazała, że testy zostały wykonane ponad tydzień temu i wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. - Kiedy pojawiły się informacje o podejrzeniu zakażenia wśród funkcjonariuszy, zachowane zostały wszystkie wymagane procedury. Od razu powiadomiliśmy sanepid, który podejmował kolejne decyzje dotyczące działań - mówiła Węgrzyniak.

- Zanim sanepid podjął decyzję o zastosowaniu kwarantanny wobec poszczególnych osób, na izolację skierowano wszystkich, którzy mieli kontakt z osobami podejrzanymi o zakażenie - doprecyzowała.

Komenda działa

- Komenda funkcjonowała i funkcjonuje normalnie, służba odbywa się jak zwykle. Dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców, wszystko jest zachowane, sytuacja nie wpłynęła na ciągłość służby - zaznaczyła policjantka. - Funkcjonariusze, ich rodziny oraz mieszkańcy i ich zdrowie są dla nas najważniejsi. Martwimy się o nich, dbamy o ich bezpieczeństwo i wszystkim życzymy zdrowia - zakończyła

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości