Praski sąd okręgowy wreszcie w nowej siedzibie

Warszawa | Praga Południe

Autor:
ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plSiedziba sądu przy Poligonowej

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga przenosi swoje wydziały do nowej siedziby przy Poligonowej. Zmiana wchodzi w życie po dziewięciu latach od zakupu biurowca.

"Przeprowadzka do siedziby przy ul. Poligonowej 3 w Warszawie weszła w fazę realizacji" – poinformowała Katarzyna Brogosz z Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Dotychczas dzielił on siedzibę z Sądem Okręgowym w Warszawie w budynku przy alei "Solidarności" 127. Ale pierwsze wydziały zaczęły już funkcjonować pod nowym adresem - IV Wydział Cywilny Odwoławczy oraz VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Trzeba sprawdzać

Urzędnicy sądowi zachęcają, żeby upewnić się, do czy zaplanowana rozprawa odbywa się jeszcze w gmachu przy al. "Solidarności", czy już przy Poligonowej.

W najbliższych tygodniach do nowej lokalizacji przeniosą się Wydziały Cywilne (I-III) oraz IX Wydział Wizytacyjny.

W nowej siedzibie działa także Biuro Kuratora Okręgowego, a 30 września rozpocznie pracę IX wydział Wizytacyjny. "Informacja telefoniczna, w zakresie spraw rozpoznawanych przez wymienione Wydziały, prowadzona jest w Biurze Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie pod nr tel. 22 440 60 00" - podaje Brogosz.

W nowej siedzibie na 25 tysiącach metrów kwadratowych jest ponad 40 sal rozpraw.

Niemal przed wejściem do nowego gmachu zatrzymują się autobusy linii 135, 151 i 311. Nieco dalej, bo na Ostrobramskiej przy skrzyżowaniu z Poligonową swój przystanek mają linie 158, 182, 502, 514, 520, 525.

Długo wyczekwiany

Ministerstwo Sprawiedliwości zakupiło od zakładów Radwar biurowiec przy ul. Poligonowej na Gocławiu w 2010 roku. Zapłaciło 150 milionów złotych.

Jak przypominała "Gazeta Stołeczna", budynek wymagał przeróbek, a pracami zajęła się w 2011 roku firma Skanska. Po starcie wykonawca stwierdził, że nowa siedziba ma zbyt słabe stropy na nowe ściany działowe. Okazało się, że Skanska się nie myli i umowę na prace anulowano.

W efekcie Radwar na własny koszt wzmacniał konstrukcję, a sąd zmienił projekt adaptacji budynku. Później doszły problemy z systemem klimatyzacji i wentylacji. Adaptacja kosztowała łącznie ponad 200 milionów złotych.

W to miejsce przenosi się sąd
targeo

ran