Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W poniedziałek warszawscy uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. Przerwa od nauki potrwa do 13 lutego. Komunikacja miejska będzie w tym okresie kursowała na zmienionych zasadach. Linie szkolne zostaną zawieszone.

TVN Warszawa | Praga Południe

Wróciła ze spaceru do domu. Po ścianie chodził ptasznik olbrzymi

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Odłowiony ptasznik trafił do zoo

Podczas nieobecności mieszkanki Pragi Południe, do jej mieszkania dostał się ptasznik olbrzymi. "Wielki, włochaty pająk" - opisują strażnicy miejscy, którzy odłowili nieproszonego gościa.

Jak przekazał rzecznik stołecznej straży miejskiej Jerzy Jabraszko, pewna mieszkanka osiedla na Pradze Południe wróciła ze spaceru do domu przy ulicy Łukowskiej. - W pewnym momencie kobieta zamarła z przerażenia, bo na ścianie siedział wielki, włochaty pająk. Pojawił się on w mieszkaniu podczas jej nieobecności - relacjonował Jabraszko.

"Wielki, włochaty pająk"

Strażnik dodał, że nieproszony gość chodził po ścianie w przedpokoju. - To nie był zwykły pająk, z którymi spotykamy się na co dzień. Kobieta na wszelki wypadek wycofała się na klatkę schodową i zadzwoniła po pomoc do straży miejskiej - poinformował rzecznik.

Przybyły na miejsce Ekopatrol bezpiecznie odłowił pająka i przetransportował do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Tam potwierdzono, że w mieszkaniu kobiety pojawił się ptasznik olbrzymi, który najprawdopodobniej uciekł komuś z hodowli.

Występuje w Brazylii

Ptasznik olbrzymi to pająk, który należy do największych współcześnie żyjących pajęczaków. Rozpiętość odnóży dorosłej samicy dochodzi do nawet 30 centymetrów, a długość ciała mierzy do 10 centymetrów.

U ptasznika olbrzymiego dominuje ubarwienie czarne, ale spotyka się również osobniki brunatne, brązowe i szare. Ptasznik pokryty jest jasnymi włosami. Naturalnie występuje jedynie w Brazylii.

W czerwcu pisaliśmy o łosiu, który pojawił się na Chomiczówce:

Akcja służb na Chomiczówce
Akcja służb na Chomiczówce Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska

Pozostałe wiadomości