TVN Warszawa | Praga Południe

Na Gocławku zawalił się budynek dawnej kuźni. Ratownicy przeszukują gruzowisko

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Strażacy przeszukują zawalony garażTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plStrażacy przeszukują zawalony garaż

Do zdarzenia doszło na rogu Sztabowej i Podolskiej. Zawalił się budynek przemysłowy, w którym dawniej znajdowała się kuźnia. Na miejscu są strażacy, którzy przeszukują gruzowisko.

Jak przekazał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, budynek najprawdopodobniej nie był używany. - Znajdował się w miejscu zarośniętym przez krzaki. Na miejscu jest sześć zastępów straży pożarnej, w tym grupa ratowniczo-poszukiwawcza. Przeszukują gruzowisko za pomocą geofonów i kamer wziernikowych - poinformował Zieliński.

Michał Konopka z Komendy Miejskiej PSP przekazał, że zgłoszenie wpłynęło kilka minut po godzinie 14. - Budynek, który się zawalił, miał wymiary pięć na pięć metrów. Prawdopodobnie budynek był opuszczony. Ale z relacji świadków wynika, że w pobliżu mogły przebywać osoby bezdomne. Aktualnie przeszukujemy gruzowisko - poinformował strażak. Dodał, że nie ma zagrożenia dla innych budynków.

Jak ustalił nasz reporter, zawalony budynek nie był garażem - jak podawaliśmy wcześniej - lecz służył dawniej jako kuźnia. - Obecnie znajduje się pod zarządem dzielnicy - dodał nasz reporter.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl