Straż miejska: uderzył łomem w szybę radiowozu, w środku byli funkcjonariusze

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Uszkodzony radiowóz straży miejskiej

Na Gocławiu uszkodzony został radiowóz straży miejskiej. Funkcjonariusze relacjonują, że młody mężczyzna zaatakował auto łomem, gdy siedzieli wewnątrz pojazdu.

Do uszkodzenia radiowozu doszło w poniedziałek po południu. Jak czytamy w komunikacie straży miejskiej, funkcjonariusze byli w trakcie interwencji związanej z nieprawidłowym parkowaniem. Wezwali holownik, a w trakcie oczekiwania na jego przyjazd, wsiedli do samochodu i zaczęli wypełniać dokumentację.

"Gwałtownie skręcił w stronę radiowozu"

"Nagle zauważyli młodego mężczyznę, który idąc chodnikiem, gwałtownie skręcił w stronę radiowozu, a po chwili uderzył łomem w przednią szybę ich pojazdu" - informuje straż miejska. Na dowód publikuje zdjęcia uszkodzonego samochodu. Na szybie od strony kierowcy widoczne są dwa ślady po uderzeniach. Jedna z fotografii pokazuje metalowy łom, leżący obok radiowozu.

Mężczyzna został zatrzymany przez strażników, którzy wezwali policję. "Miejsce zdarzenia i łom zostały zabezpieczone" - zaznaczono w komunikacie.

2,6 promila alkoholu

- Mężczyzna był nietrzeźwy w chwili zatrzymania - informuje Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej komendy rejonowej policji. Jak precyzuje, badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Policja zapowiada, że jeszcze w środę zatrzymany powinien usłyszeć zarzut uszkodzenia mienia. - Oczekujemy jeszcze na określenie wartości strat powstałych w wyniku uszkodzenia radiowozu - dodaje Węgrzyniak.

W czerwcu informowaliśmy o zarzutach dla rowerzystki po interwencji na Podwalu. Kobieta miała ugryźć i kopać jednego ze strażników miejskich :

Do zdarzenia doszło na ulicy Podwale Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kk/ran

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska