Z budowy zniknął młot udarowy. Policja: podejrzany ukrył go w zaroślach i wrócił do pracy

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Podejrzany pokazał policjantom, gdzie ukrył młot (wideo bez dźwięku)
Podejrzany pokazał policjantom, gdzie ukrył młot (wideo bez dźwięku)
KRP VII
KRP VIIPodejrzany pokazał policjantom, gdzie ukrył młot

Z jednej z budów na Pradze Południe zniknął młot udarowy. Podejrzanym okazał się jeden z pracowników. - Ukradł, a potem wrócił na budowę, jak gdyby nigdy nic i pracował dalej. Łup zaś ukrył w pobliskich zaroślach – informuje policja. Śledczy przedstawili mu już zarzuty.

Kilka dni temu na południowopraskiej komendzie stawił się mężczyzna, który chciał zgłosić kradzież młota udarowego z budowy. - Zawiadamiający podejrzewał, że przestępstwa tego mógł dokonać ktoś z jego pracowników. Prawdopodobne było również to, że sprawca będzie chciał sprzedać swój łup w lombardzie – informuje Joanna Węgrzyniak, rzeczniczka komendy na Pradze Południe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE 

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, został też przesłuchany, a policjanci operacyjni w tym czasie działali już w terenie. - Kilka pierwszych i bardzo krótkich informacji wystarczyło – potwierdzili, że podejrzany pojawił się w lombardzie. Nie doszło jednak do transakcji, ponieważ obywatel Ukrainy, który przyszedł z młotowiertarką, nie miał odpowiednich dokumentów. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może nadal znajdować się na budowie – relacjonuje Węgrzyniak.

"Wrócił na budowę, jak gdyby nigdy nic"

I właśnie tam policjanci zastali podejrzewanego. - Jak się okazało, chwilę wcześniej ukradł młotowiertarkę, jednak potem wrócił na budowę, jak gdyby nigdy nic i pracował dalej – podaje rzeczniczka.

Mężczyzna został zatrzymany, jednak policjanci chcieli odzyskać jeszcze skradziony sprzęt. - Poszukiwania nie trwały długo. Podejrzany wskazał miejsce w pobliskich zaroślach, gdzie ukrył swój łup. Planował, że kolejnego dnia ponownie spróbuje go sprzedać w lombardzie, tym razem już z odpowiednimi dokumentami – wyjaśnia Węgrzyniak.

Młot udarowy został zabezpieczony, a podejrzany usłyszał zarzut kradzieży.

Podejrzany o kradzież młota udarowego z budowyKRP VII

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VII

Pozostałe wiadomości