TVN Warszawa | Praga Południe

"Jeden wpadł, kiedy próbował przenieść do mieszkania kokainę, drugi, gdy samochodem przewoził narkotyki"

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymani za posiadanie narkotyków na Pradze Południe
KSPZatrzymani za posiadanie narkotyków na Pradze Południe

Kokainę i heroinę o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych zabezpieczyli stołeczni policjanci w trakcie zatrzymania dwóch mężczyzn na Pradze Południe. 23- i 54-latek usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu aresztowano ich na trzy miesiące.

Jak podaje Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji, akcję przeprowadzili policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw na terenie Pragi Południe. - 23-latek wpadł w momencie, kiedy próbował przenieść do swojego mieszkania półtora kilograma kokainy. Został zatrzymany na klatce schodowej jednego z bloków. Drugi z mężczyzn, 54-latek, wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy samochodem przewoził narkotyki. Policjanci zabezpieczyli pięć półkilogramowych paczek z zawartością - jak się okazało po badaniach laboratoryjnych - heroiny – informuje Adamus.

Podaje też, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonej kokainy i heroiny wynosi 1,3 miliona złotych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kolejne narkotyki i składniki do produkcji

Ale to nie wszystkie narkotyki, które znaleźli policjanci przy podejrzanych. - Podczas przeszukań miejsc zamieszkania obu zatrzymanych policjanci zabezpieczyli prawie 180 gramów marihuany, prekursory do produkcji środków psychotropowych oraz ponad kilogram substancji służącej do mieszania z heroiną, co powoduje zwiększenie jej objętości – wylicza Adamus.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu zostali też tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Jak przypomina policja, za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości