"Uciekał skradzionym rowerem" przed policjantami

Autor:
kz/ran
Źródło:
PAP
Seryjny złodziej uciekał rowerem przed policją

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który, ich zdaniem, na koncie ma sześć kradzieży rowerów. Jak podają, mężczyzna przed funkcjonariuszami uciekał jednym z nich.

Według informacji przekazanych przez Joannę Węgrzyniak policjanci z południowopraskiej komendy dowiedzieli się o dwóch podejrzanych o paserstwo roweru. Śledczy postanowili to sprawdzić i w podwarszawskiej miejscowości zapukali kolejno do drzwi dwóch domów, gdzie zatrzymali podejrzanych. - Obaj mężczyźni byli tak zaskoczeni szybkim namierzeniem ich przez policjantów, że - jak sami stwierdzili - nawet nie zdążyli sprzedać kradzionego jednośladu - podkreśliła policjantka.

Policjanci zabezpieczyli skradziony rower, a obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa.

Ucieczka skradzionym rowerem

- Dla operacyjnych sprawa się nie zakończyła. Rozpoznanie, jakie posiadali policjanci, wskazywało na to, że w ostatnim czasie, kilku kradzieży rowerów na Pradze Południe dokonał najprawdopodobniej ten sam sprawca - przekazała.

Po kilku dniach od zatrzymania dwóch podejrzanych o paserstwo, śledczy otrzymali informację, że może dojść do kolejnej kradzieży roweru. - Przestępstwa miał dokonać mężczyzna, który ukradł już kilka jednośladów, między innymi ten odzyskany od paserów - podała.

- Funkcjonariusze pojawili się we wskazanej okolicy i podjęli obserwację. Kilka minut później gonili już podejrzanego. Ten uciekał najpierw skradzionym rowerem, a potem, po porzuceniu go, również pieszo - poinformowała. Po pościgu 43-latek został zatrzymany.

Według informacji policjantów, zatrzymany w ciągu ostatnich kilku tygodni ukradł na Pradze Południe sześć rowerów, o łącznej wartości prawie 17 tysięcy złotych, dwa zostały odzyskane.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, których dopuścił się w warunkach recydywy. - Sąd przychylił się do wniosku złożonego przez śledczych i zastosował wobec 43-latka tymczasowy areszt - podała.

Dodała, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Informowaliśmy też o zatrzymanych za kradzieże na Pradze Południe i na Bemowie:

Zatrzymani za kradzieże na Pradze Południe i na Bemowie
Zatrzymani za kradzieże na Pradze Południe i na BemowieKRP IV, KRP VII

Autor:kz/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości