Pawiany nie wytrzymały do świąt. Prezenty rozpakowane

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Warszawskie zooPrezenty u pawianów

Piranie z warszawskiego zoo na co dzień zadowalają się owocami morza, ale w święta stawiają na tradycje. Jedzą karpia. Karaczany, z Mietkiem na czele, dostają wielki tort z ich przysmaków, do tego tace pełne chrupek i innych pyszności - tak żeby łącznie, jak to na Wigilię, było 12 potraw. A pawiany… pawiany swoje prezenty już rozpakowały. 

"Jak tam, choinki ubrane, czy zostawiacie to na ostatnią chwilę? U naszych pawianów choinki już nie tylko ubrane, ale nawet rozebrane, a prezenty skonsumowane" – napisali pracownicy warszawskiego zoo, a wpis opatrzyli filmem.

Choinki dla pawianów

W piątek zoo zaprosiło najmłodszych na wspólne świętowanie. A jak na świętowanie przystało, na wybiegach dla zwierząt pojawiły się ozdoby świąteczne. U pawianów stanęły trzy choinki. Ozdobione przysmakami. Pawianom wystarczyła minuta, żeby na prezenty się rzucić. Wszystko nagrała kamera.

- Świętujemy w warszawskim zoo gwiazdkę z gwiazdami, a gwiazdami są nasze zwierzęta, mieszkańcy warszawskiego zoo, które również czekają na świętego Mikołaja i prezenty – mówiła jedna z organizatorek imprezy. - To jest bardzo ważne dla zwierzaków po to, żeby się nie nudziły, żeby miały urozmaicony czas – dodała.

Jak zwierzęta spędzają święta?

O tym jak zwierzaki z warszawskiego zoo spędzają święta czytamy w "Kurierze ZOO".

Sekcja Ssaków Niekopytnych – Małpy – Kapucynki: "Kapucynki z okazji Świąt dostaną nową super huśtawkę ze skrzynki z kolorowymi ruchomymi gadżetami i parę innych zabawek"

Sekcja Wiwarium – Bezkręgowce – Karaczany madagaskarskie: "Nasze karaczany z Mietkiem na czele dostają wielki tort z ich przysmaków: bananów, mango i melona, do tego tace pełne pysznych chrupek i innych pyszności - tak żeby łącznie, jak to na Wigilię, było 12 potraw".

Sekcja Wiwarium – Bezkręgowce – Ptasznik Śliwka: "Ptasznik o wdzięcznym imieniu Śliwka na Święta w prezencie dostanie ode mnie smakowitą, tłustą szarańczę".

Sekcja Ptaki – Pingwiny przylądkowe: "W święta każdy pingwin otrzymuje specjalnie dobranego dużego śledzia z witaminami i z solą, podanego bezpośrednio do dzioba".

Sekcja Ssaków Niekopytnych – Małpy człekokształtne: "Nasz najmłodszy rozrabiaka na Święta otrzyma kocyk w kolorze seledynowym, ponieważ w takim będzie się najlepiej prezentował, nowego pluszaka, gdyż wszystkie stare odeszły w zapomnienie".

Kiedy do zoo w święta?

25 i 26 grudnia – 9.00 – 16.00

27, 30 i 31 grudnia – 9.00 – 15.30

28, 29 grudnia i 1 stycznia – 9.00 – 16.00

Źródło: tvnwarszawa.pl

kz/ran