Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Policja: przez prawie rok wszczynał awantury, wyzywał ojca i bił go pięściami

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockPolicja (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci zostali wezwani na Pragę Północ, gdzie - jak informują - przez prawie rok syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad 56-letnim ojcem. Sąd zadecydował o areszcie dla agresywnego 26-latka.

Jak przekazała Irmina Sulich z komendy policji na Pradze Północ, zgłoszenie o nagminnie znęcającym się nad ojcem 26-latku policjanci otrzymali kilka dni temu. Zawiadomienie złożył sam poszkodowany.

"Powiedział, że boi się syna"

- Przez prawie rok syn, będąc pod wpływem alkoholu i środków odurzających, wszczynał awantury, był agresywny, wyzywał ojca, bił go pięściami po całym ciele i niszczył wyposażenie mieszkania. Starszy mężczyzna powiedział mundurowym, że boi się syna - poinformowała Sulich.

Jak dodała, policjanci natychmiast udali się do mieszkania pokrzywdzonego, gdzie zastali 26-latka.

Kilkanaście miesięcy temu wyszedł z zakładu karnego

- W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna kilkanaście miesięcy temu wyszedł z zakładu karnego, gdzie był umieszczony za podobne przestępstwo - wskazała policjantka. I dodała, że 26-latek został zatrzymany, a śledczy zebrali materiał dowodowy. Mężczyznę doprowadzono do prokuratury.

- Tam usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Ponieważ już wcześniej był karany za podobne przestępstwo, zarzut wobec niego dotyczył działania w recydywie. Sąd poparł wniosek prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące - przekazała dalej Sulich.

Pisaliśmy też o napaści na 20-latka, któremu z pomocą przyszedł obywatel Gruzji:

Robert Koniuszy o przebiegu zdarzeniaTVN24

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock