Warszawskie zoo ma nowego mieszkańca

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd Miasta WarszawaDo warszawskiego zoo przyjechała nowa żyrafa

Karim - niespełna trzyletni samiec żyrafy - przyjechał do Warszawy z Danii. To czwarty przedstawiciel tego gatunku w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Jak poinformował w komunikacie ratusz, Karim przyszedł na świat we wrześniu 2018 roku w duńskim Aalborgu. Samiec żyrafy dobrze zniósł podróż do stolicy i już powoli aklimatyzuje się w nowym otoczeniu. Poznaje też swoje trzy współlokatorki: ośmioletnią Justynę, sześcioletnią Anastazję oraz czteroletnią Malawi. "Nowy samiec jest bardzo spokojny i ciekawski. Jego koleżanki z wybiegu w momencie przyjazdu do warszawskiego zoo kilka lat temu były nieśmiałe, czujne i nerwowo reagowały na każdy nowy dźwięk. Jego spokój pozytywnie udziela się pozostałym żyrafom, ułatwia integrację stada" - czytamy w komunikacie ratusza.

Żyrafa Rothschilda zwana też żyrafą ugandyjską, to jeden z podgatunków żyrafy północnej. Jest on bliski zagrożenia wyginięciem. Rejony, na których występuje, są objęte ochroną, a ogrody zoologiczne prowadzą program hodowlany mający na celu zachowanie różnorodności genetycznej tego gatunku.

Wszystkie żyrafy można obserwować na wybiegu w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Ratusz przypomina, że są one z natury płochliwe, a w obecnym czasie dodatkowo adaptują się do nowej sytuacji, więc warto zachowywać się w ich pobliżu cicho i spokojnie.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o konkursie na imię dla małej antylopy z warszawskiego zoo:

Wybrano imię dla antylopyWarszawskie zoo

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Warszawa