TVN Warszawa | Praga Północ

Sprzedawała nielegalny alkohol. Wpadła, bo policjanci skontrolowali jednego z klientów

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja66-latka usłyszała zarzut dotyczący nielegalnego wyrabiania alkoholu

W mieszkaniu na Pradze Północ policjanci zabezpieczyli kilkanaście butelek podrobionego alkoholu. Do sprawy zatrzymano 66-latkę i postawiono jej zarzut produkcji alkoholu bez wymaganego zezwolenia. Podobny zarzut usłyszał 45-latek z gminy Siennica zatrzymany w innej sprawie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie nielegalnej produkcji i alkoholu. Ustalili, że do procederu może dochodzić w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy.

- Operacyjni obserwowali mężczyznę, który wchodzi do lokalu i po chwili go opuścił. Postanowili sprawdzić, co było powodem jego wizyty pod tym adresem. W jego torbie znaleźli butelkę po wodzie zawierającą przezroczysty płyn. Kiedy odkręcili nakrętkę, wyczuli charakterystyczny dla alkoholu zapach - przekazała Paulina Onyszko, rzeczniczka prasowa północnopraskiej komendy.

Dodała, że w czasie legitymowania mężczyzna przyznał, że kupił półlitrową butelkę alkoholu za osiem złotych.

Policjanci postanowili skontrolować mieszkanie. Drzwi otworzyła im 66-letnia kobieta. - W wyniku przeszukania lokalu, pod łóżkiem policjanci znaleźli kilkanaście plastikowych butelek z podrobioną wódką, które nie były opatrzone oryginalnymi znakami akcyzy. Operacyjni zatrzymali kobietę i przewieźli ją do komendy przy Jagiellońskiej, a zabezpieczony alkohol został przekazany do badań - poinformowała Onyszko.

66-latka usłyszała zarzut dotyczący nielegalnego wyrabiania alkoholu. Kobieta przyznała się czynu i chce dobrowolnie poddać się karze. Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Weszli w trakcie produkcji bimbru

Kilka dni temu dzielnicowi mińskiego rewiru sprawdzali posiadane informacje dotyczące nielegalnej produkcji alkoholu etylowego. Wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy dotarli do jednej z posesji w gminie Siennica, gdzie miała odbywać się nielegalna produkcja.

Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie, w wyniku którego zabezpieczyli podłączone do zasilania i w trakcie pracy urządzenie do destylacji, zacier w ilości ok. 100 litrów oraz próbki produkowanego właśnie alkoholu etylowego.

Policjanci przejęli urządzenia do produkcji bimbruKSP

Na miejscu zastali 45-latka, podejrzanego o nielegalną produkcję. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić mu zarzut karny wyrabiania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru. Przestępstwo to spenalizowane jest w art. 12a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

45-latek przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze grzywny, przepadkowi dowodów oraz pokrycia kosztów postępowania. Policjanci zabezpieczyli także mienie podejrzanego na poczet przyszłej kary.

Przeczytaj również: Narkotyki o wartości czterech milionów złotych, trzej zatrzymani:

Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających
Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzającychKSP

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości