Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

TVN Warszawa | Praga Północ

Obraz miał być przeznaczony na cele charytatywne. Został skradziony z pracowni

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
KRP VISkradziony obraz miał być przekazany na cele charytatywne

Północnoprascy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież obrazu i jedną, która miała trudnić się paserstwem. Jak informuje rzeczniczka dzielnicowej komendy, skradziony obraz o wartości trzech tysięcy złotych miał zostać przekazany na cele charytatywne.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca. - Z ustaleń policjantów wynikało, że dzieło warte trzy tysiące złotych zostało skradzione z miejscowej pracowni - informuje rzeczniczka północnopolskiej komendy, komisarz Paulina Onyszko. - Właściciel bardzo liczył na jego odzyskanie, ponieważ obraz miał być przekazany na cele charytatywne. Pieniądze z jego sprzedaży miały trafić do schroniska dla zwierząt - wyjaśnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Trzy osoby zatrzymane

Jak dodaje Onyszko, policjanci sprawdzili miejsce zdarzenia, weryfikowali i łączyli ze sobą informacje, które mogły doprowadzić na trop prawdopodobnych sprawców tej kradzieży: - W wyniku przeprowadzonych działań, pod koniec września zatrzymali 48-letniego mieszkańca Pragi Północ, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli skradziony obraz.

Niedługo potem policjanci zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn: 28- i 38-latka. - Wszyscy usłyszeli już zarzuty. 48-latek odpowie za paserstwo obrazu, a 28- i 38-latek za jego kradzież, działając w warunkach recydywy - podaje rzeczniczka północnopraskiej komendy. I zapowiada: - To nie koniec tej sprawy. Operacyjni planują kolejne zatrzymania.

Policjant z jednym z zatrzymanychKRP VI

Informowaliśmy też o oszuście, który podawał się za pracownika banku:

Nagranie rozmowy z podającym się za pracownika banku [fragment]
Nagranie rozmowy z podającym się za pracownika banku [fragment]Policja w Piasecznie

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KRP VI

Pozostałe wiadomości