Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

Pożar w bramie zabytkowej kamienicy. "Kłęby dymu były widoczne z centrum"

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPożar przy Stalowej

Na Pradze Północ doszło do pożaru w bramie zabytkowej kamienicy. Straż pożarna podaje, że zapaliły się składowane tam przedmioty. W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy.

Do pożaru doszło około godziny 17 w kamienicy przy Stalowej 41. - W bramie doszło do pożaru składowanych tam materiałów. Nie ma osób poszkodowanych. Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej – informuje Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak relacjonuje nasz reporter, w miejscu pożaru pojawiło się bardzo duże zadymienie. - Kłęby dymu unoszącego się nad budynkiem były widoczne z centrum. Strażacy pracują na miejscu zdarzenia w aparatach tlenowych. W bramie widać zniszczenia, ze ścian poodpadał tynk – mówi Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

Zablokowany został jeden pas Stalowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kamienica przy Stalowej 41 znajduje się w rejestrze zabytków. Powstała przed I wojną światową. Nad bramą, od podwórka zachował się napis reklamujący skład win i towarów kolonialnych z napisem "A. Cynowski". Od strony ulicy Stalowej, na samej górze kamienicę wieńczy płaskorzeźba. W bramie zachowała się też inna pamiątka z przeszłości: obwieszczenie z 1989 roku, które zapowiada wybory 4 czerwca – pierwsze po upadku komunizmu. O jej historii pisaliśmy kilka lat temu na tvnwarszawa.pl.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl