Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Praga Północ

Policja: twierdził, że krwawe plamy to efekt filetowania ryb. W mieszkaniu zostawił skatowanego kolegę

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
tvn24Policjanci zatrzymali podejrzanego o brutalne pobicie (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 35-latka podejrzanego o ciężkie pobicie znajomego podczas libacji. Poszkodowany trafił do szpitala z licznymi obrażeniami głowy i twarzy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Interwencja funkcjonariuszy miała związek ze zgłoszeniem dotyczącym nieznanego mężczyzny, leżącego na klatce schodowej jednego z praskich bloków. - Na miejscu policjanci próbowali rozpytać 35-latka, lecz nie chciał z nimi współpracować. Powtarzał, że nie ma nic wspólnego z żadnym pobiciem, a krew na jego ubraniach jest skutkiem filetowania ryb - relacjonuje Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji VI dla Białołęki, Pragi Północ i Targówka.

Policjanci przeszukali odzież mężczyzny i znaleźli w niej klucz od mieszkania znajomego. Udali się na miejsce. - W mieszkaniu zastali mężczyznę, dotkliwie pobitego, natychmiast wezwali karetkę pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala - zaznacza policjantka.

"Doszło do awantury"

Opisuje też, czego dowiedzieli się funkcjonariusze, wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia. - Okazało się, że mężczyźni spożywali razem alkohol i doszło pomiędzy nimi do awantury. 35-latek, uderzając kolegę pięściami w głowę, spowodował u niego krwiaki przymózgowe oraz liczne złamania kości twarzy - informuje Sulich.

Po udzieleniu pomocy poszkodowanemu policyjni technicy przeprowadzili oględziny lokalu i zabezpieczyli ślady. Zatrzymany 35-latek trafił do policyjnej celi. - W chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie - zaznacza Sulich.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych 35-latkowi przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd przychylił się do wniosku o trzymiesięczny areszt tymczasowy. Zgodnie z Kodeksem karnym, jeśli sprawcy zostanie udowodnione działanie umyślne, grozi mu kara co najmniej trzech lat więzienia.

Informowaliśmy też o reakcji policji na serię brutalnych ataków na Trakcie Królewskim:

Seria ataków na Nowym Świecie

Policjanci zatrzymali podejrzanego o uderzenie turystkiKRP I Śródmieście
wideo 2/3

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24