TVN Warszawa | Praga Północ

Atak na przystanku autobusowym. Policja: żądała obrączki i pieniędzy, biła i szarpała ofiarę za włosy

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
mp/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP VIPodejrzana o usiłowanie rozboju

Północnoprascy policjanci zatrzymali podejrzaną o usiłowanie rozboju. Z ich ustaleń wynika, że 41-latka zaatakowała na przystanku autobusowym przypadkową kobietę i zażądała od niej obrączki i pieniędzy. - Kiedy spotkała się z odmową, zaczęła bić, kopać swoją ofiarę i szarpać ją za włosy, próbując ukraść jej torebkę - relacjonuje rzeczniczka rejonowej komendy. Kobieta usłyszała już zarzut, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym miesiącu na przystanku autobusowym w rejonie Stadionu Narodowego. - Do stojącej tam 28-latki podeszła nieznana kobieta i krzyknęła: "Dawaj pieniądze i obrączkę". Gdy ta nie spełniła jej polecenia, kobieta ją zaatakowała, zaczęła bić, kopać i szarpać za włosy, próbując wyrwać torebkę - relacjonowała rzeczniczka północnopraskiej komendy Paulina Onyszko.

Jak zaznaczyła, postawa zaatakowanej kobiety była zdecydowana, przez co napastniczka zaniechała dalszych ataków i oddaliła się z miejsca zdarzenia. - Pokrzywdzona zgłosiła się do szpitala, a następnie w komendzie przy Jagiellońskiej złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci pionu kryminalnego ustalili szczegółowo wygląd napastniczki i przeprowadzili operacyjne rozpoznanie w środowisku przestępczym, bazując na zeznaniach świadków oraz zapisów z kamer monitoringu - poinformowała Onyszko.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zatrzymana kobieta usłyszała zarzutKRP VI

Zarzut i trzymiesięczny areszt

Ostatecznie wytypowali kobietę, która mogła dopuścić się tego przestępstwa. Wiedzieli jednak, że jej zatrzymanie może być trudne, bo kobieta nie ma stałego miejsca zamieszkania. - Z jej rysopisem zapoznano więc policjantów z patrolówki i to właśnie oni w ubiegłą środę zatrzymali 41-latkę w rejonie Kijowskiej - doprecyzowała rzeczniczka komendy.

Prokurator przedstawił kobiecie zarzut usiłowania dokonania rozboju. - 41-latka decyzją sądu trafiła na trzy miesiące do aresztu. Przestępstwo, którego się dopuściła, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12 - podsumowała policjantka.

Informowaliśmy też o kradzieży torby z dolarami i złotem na stacji paliw w Alejach Jerozolimskich:

Kradzież na stacji paliw w Alejach Jerozolimskich
Kradzież na stacji paliw w Alejach JerozolimskichArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VI

Pozostałe wiadomości