Areszt za dźgnięcie ochroniarza drogerii. Podejrzany "został przyłapany na kradzieży perfum"

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Napastnik ranił ochroniarza w drogerii na Pradze

Mężczyzna zatrzymany po ataku na ochroniarza jednej z praskich drogerii trafił do aresztu. Policja podaje, że poszkodowany przyłapał go na kradzieży perfum. Gdy chciał uniemożliwić ucieczkę, doszło do szarpaniny. Wtedy podejrzany dźgnął go nożem w brzuch.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 12 w drogerii przy ulicy Targowej 33. Policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie o ochroniarzu ranionym ostrym narzędziem podczas próby udaremnienia kradzieży. - Z ustaleń policjantów wynikało, że obywatel Gruzji został przyłapany na kradzieży perfum o wartości 180 złotych. Ucieczkę ze sklepu udaremnił mu pracownik ochrony. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której 22-latek wyjął nóż i zranił ochroniarza w brzuch - relacjonuje Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Poszkodowany ochroniarz trafił do szpitala. Policjanci dowiedzieli się od lekarzy, że obrażenia ciała, jakich doznał, nie zagrażają jego życiu i zdrowiu. Mężczyzna złożył funkcjonariuszom oficjalne zawiadomienie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zarzuty za kradzież perfum i ranienie ochroniarza

Zatrzymany 22-latek został przewieziony do komendy przy Jagiellońskiej. Śledczy zajęli się gromadzeniem materiału dowodowego i ustalaniem świadków. Następnie doprowadzono mężczyznę na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Jak podaje Onyszko, 22-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w zbiegu z zarzutem uszkodzenia ciała 49-latka i narażeniem go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Śledczy wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 22-latka. Sąd przychylił się do ich prośby. Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi za kratami. Grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia.

Informowaliśmy także o ataku nożownika przed sklepem w Ursusie:

Atak nożownika przed sklepem w Ursusie
Atak nożownika przed sklepem w Ursusie Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP Warszawa VI

Pozostałe wiadomości