Przygotuj się na:

STULECIE BITWY WARSZAWSKIEJ

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Za usiłowanie zabójstwa 19-letniemu nożownikowi grozi dożywocie

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja zatrzymała 19-letniego nożownika (zdjęcie ilustracyjne)

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 19-latek, który - według policji - ugodził nożem swojego znajomego. Za to przestępstwo grozi mu dożywotnie więzienie.

Jak przekazała Irmina Sulich, rzeczniczka północnopraskiej komendy policji, do zdarzenia doszło na Pradze Północ pod koniec maja tego roku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna w trakcie kłótni ze znajomym ugodził go nożem w klatkę piersiową. Ofiarę ataku przewieziono do szpitala, gdzie była operowana.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej na miejscu zabezpieczyli ślady, a także nagrania z monitoringu oraz przesłuchali świadków. Powiadomiony został również prokurator.

- Kilka tygodni później, na podstawie zebranych w sprawie materiałów, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zatrzymali 19-latka. W prokuraturze przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa - poinformowała Sulich.

Jak dodała, w piątek na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o ataku nożownika na Mokotowie:

Atak z użyciem noża na KonduktorskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock