Młody mężczyzna wyłowiony z Wisły. "Może mówić o dużym szczęściu"

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
katke/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja wyłowiła mężczyznę z Wisły

Jak przekazuje policja, tonącego zauważył na monitoringu miejskim dyżurny. Z objawami hipotermii wyłowiony z wody mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Pomocy udzielił mężczyźnie patrol policji rzecznej. Tonący był obserwowany na miejskim monitoringu, by policjanci mogli go precyzyjnie zlokalizować.

"Mężczyzna coraz częściej i na dłużej znikał pod taflą wody. Woda o temperaturze zaledwie kilku stopni błyskawicznie odbierała siły walczącemu o życie. Policjanci w ciągu zaledwie pięciu minut dopłynęli do tonącego" - relacjonują akcję ratunkową policjanci.

Jak dodają, w ciągu kolejnych minut mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Został ogrzany kocem termicznym i ciepłą herbatą z cukrem. Przytomnego, ale z objawami hipotermii uratowanego przekazano załodze pogotowia ratunkowego. Następnie został przewieziony do szpitala.

Policja wylicza, że to kolejny nieszczęśliwy wypadek w ostatnich dniach na Wiśle i apeluje o ostrożność. "Woda w Wiśle ma wysoki poziom, nurt jest silny. Temperatura to kolejne zagrożenie - objawy hipotermii pojawiają się błyskawicznie, utrudniając walkę z nurtem i falami" - ostrzega.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o propozycji nadania imienia WOŚP dla mostu Południowego:

Prezydent o moście WOŚP

Prezydent Trzaskowski o moście WOŚPTVN24
wideo 2/3

katke/pm

Źródło: tvnwarszawa.pl