Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Koronawirus w praskim przedszkolu. Burmistrz zamknął placówkę

TVN Warszawa | Praga Północ

Aktualizacja:
Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Google Street ViewKoronawirus w przedszkolu przy Wołomińskiej

Pracownik miejskiego przedszkola na Pradze Północ otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Burmistrz dzielnicy zdecydował o prewencyjnym zamknięciu placówki. Jej dyrekcja czeka na wytyczne inspekcji sanitarnej.

Zakażenie zostało potwierdzone u osoby pracującej w przedszkolu numer 186 "Sportusie" przy Wołomińskiej. - Zgodnie z procedurami została o tym poinformowana inspekcja sanitarna. Dyrekcja czeka na wytyczne dotyczące dalszego postępowania oraz decyzję, czy przedszkole zostanie zamknięte, czy też budynek przejdzie wyłącznie dezynfekcję - wyjaśniła w poniedziałek rano Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Jak poinformowała po godzinie 14, inspekcja sanitarna nie przekazała jeszcze wieści co do dalszego losu przedszkola. - W związku z tym w trosce o bezpieczeństwo burmistrz Pragi Północ podjął decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania placówki - zaznaczyła.

Nie wiadomo jeszcze, czy ktokolwiek z personelu bądź podopiecznych zostanie objęty kwarantanną.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

Koronawirus w przedszkolach

W ostatnim tygodniu informowaliśmy także o wykryciu zakażenia SARS-CoV-2 u jednego z pracowników przedszkola nr 5 im. Kota w Butach w Wołominie. Jego dyrekcja podjęła decyzję o zamknięciu placówki do 31 sierpnia.

Z kolei w niedzielę pisaliśmy o koronawirusie u jednej z nauczycielek przedszkola im. Krasnala Hałabały w Kobyłce. Kobieta kontaktowała się z 14 dzieci oraz 11 osobami z personelu. Wszyscy zostali skierowani na kwarantannę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 54 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Mazowszu. Od początku pandemii obecność nowego patogenu w organizmie wykryto u 8666 mieszkańców województwa mazowieckiego. Z powodu powikłań związanych z COVID-19 zmarło 400 osób.

Ratusz przygotował wytyczne na nowy rok szkolny dla szkół i przedszkoli w czasach pandemii:

Wytyczne dla warszawskich szkół w czasach pandemii

Warszawskie szkoły przygotowane na wariant mieszanyRenata Kaznowska / Facebook
wideo 2/6

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Tagi:
Raporty: