TVN Warszawa | Praga Północ

"Matka miała trzy promile, jej partner dwa". Tak opiekowali się dzieckiem. "Chłopiec ma wstrząśnienie mózgu"

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
kspZarzuty za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo

Policjanci zatrzymali 38-latkę, która mając około trzy promile alkoholu, opiekowała się swoim siedmioletnim synem. Dziecko z podejrzeniem złamania kości skroniowej i wstrząśnieniem mózgu trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę po godzinie 14. Policjanci dostali sygnał, że nietrzeźwe osoby zajmują się dzieckiem. Pojechali na miejsce. - Podczas wykonywania czynności policji dziecko płakało, a matka je przytulała. Kiedy mundurowi zapytali dlaczego siedmiolatek płacze, partner kobiety oświadczył, że chłopiec spadł ze schodów i uderzył głową o płytę chodnikową - opisuje Irmina Sulich z północnopraskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Wstrząśnienie mózgu"

Policjanci wezwali pogotowie. - W szpitalu stwierdzono u dziecka wstrząśnienie mózgu, podejrzenie złamania kości skroniowej czaszki i ogólne wycieńczenie organizmu – przekazuje policjantka. Matka chłopca wraz z partnerem zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. - Podczas całej interwencji byli bardzo pobudzeni i agresywni wobec policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latka miała ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast jej partner ponad dwa – podaje Irmina Sulich.

Zarzuty dla matki

Matka chłopca usłyszała zarzuty "narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Prokurator zastosował wobec 38-latki policyjny dozór.

Siedmiolatek został w szpitalu, o zdarzeniu został poinformowany ojciec chłopca. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Kobiecie grozi pięć lat więzienia.

Informowaliśmy o procesie po znęcaniu się nad kilkumiesięcznym chłopcem w Chotomowie:

Rodzice Kamila z podwarszawskiego Chotomowa na ławie oskarżonych

Akt oskarżenia przeciwko Dagmarze N.
Akt oskarżenia przeciwko Dagmarze N. Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ksp

Pozostałe wiadomości