TVN Warszawa | Praga Północ

Policja: okradli mężczyznę śpiącego na przystanku autobusowym

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPR VIPolicjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali torbę z rzeczami

Śpiący na przystanku przy Targowej mężczyzna został okradziony. Zdarzenie widział operator miejskiego monitoringu, powiadomił policję, dokładnie opisując sprawców. Po kilku minutach od zdarzenia policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę i jego 32-letnią partnerkę. Odzyskali torbę z rzeczami należącą do pokrzywdzonego oraz odnaleźli jego portfel z dokumentami.

Była godzina 1.40 w nocy z piątku na sobotę. Patrol z komendy na Pradze Północ otrzymał informację o dwóch osobach, które miały okraść śpiącego na przystanku w rejonie Targowej mężczyznę. Pracownik obsługujący kamery monitoringu miejskiego, który dokładnie zaobserwował moment kradzieży, opisał wygląd sprawców i wskazał kierunek, w którym odeszli.

Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali torbę z rzeczamiKPR VI

Przeszukiwali torbę na murku

Wywiadowcy pojechali ma miejsce. Zauważyli siedzących na murku mężczyznę i kobietę, przeszukiwali oni jakąś torbę. Policjanci wylegitymowali ich. - Na pytanie mundurowych, czy torba jest ich własnością, wyjaśnili, że ją znaleźli. Funkcjonariusze sprawdzili jej zawartość. Wewnątrz były m.in. latarki, dezodorant, skierowanie lekarskie, karta magnetyczna ze zdjęciem i legitymacja honorowego dawcy krwi na nazwisko innego mężczyzny - podaje Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji VI.

W jednym z koszy policjanci znaleźli portfel, a w krzakach obok dowód osobisty i kartę miejską należące do tego samego mężczyzny. W trakcie interwencji 32-latka zwróciła również kartę bankomatową należącą do pokrzywdzonego.

Okradziony był pijany

- Mundurowi obudzili śpiącego na przystanku autobusowym mężczyznę. Było to zadanie niełatwe, bowiem znajdował się on w stanie silnego upojenia alkoholowego. Jednak z łatwością rozpoznał swoją własność - relacjonuje Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji VI.

Policjanci zatrzymali dwójkę obywateli Ukrainy. 41-latek i jego 32-letnia partnerka spędzili noc w komendzie przy Jagiellońskiej. Następnego dnia okradziony mężczyzna złożył zawiadomienie. Policjanci postawili parze zarzuty dotyczące kradzieży cudzego mienia, za co grozi pięć lat więzienia.

W środę pisaliśmy na tvnwarszawa.pl o potrąceniu 12 latki na wiadukcie nad Kijowską:

Potrącenie 12-latki przez pociąg
Potrącenie 12-latki przez pociąg Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPR VI

Pozostałe wiadomości