Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Okolice

Wyciek kwasu siarkowego w cukrowni. Dwie osoby trafiły do szpitala

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
KP PSP w Ciechanowie Na miejscu wycieku kwasu siarkowego pracowali strażacy

Dwóch pracowników cukrowni zostało poparzonych w wyniku wycieku kwasu siarkowego. Okoliczności tej sprawy bada policja. Funkcjonariusze sprawdzą, czy nie doszło do naruszenia zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem na terenie zakładu w miejscowości Zygmuntowo, w powiecie ciechanowskim. Wstępne ustalenia policji wskazują, że mężczyźni zostali ranni "w trakcie obserwacji działania pompy podającej roztwór kwasu siarkowego, której instalacja była rozszczelniona". - Poparzonych zostało dwóch pracowników. Poszkodowani to mężczyźni w wieku 48 i 59 lat. Obaj zostali przetransportowani do szpitala - poinformowała Ewa Brzezińska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Dodała też, że w sprawie zdarzenia prowadzone będą czynności w związku z artykułem 220 Kodeksu karnego, który mówi, że "kto będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech".

Pięć zastępów w akcji

Jak przekazał w komunikacie rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie Damian Kołpaczyński, zgłoszenie o wycieku roztworu kwasu siarkowego z instalacji przemysłowej na terenie cukrowni wpłynęło w czwartek po godzinie 20. Gdy strażacy dotarli na miejsce, ranni byli już pod opieką ratowników medycznych. Pozostali czterej pracownicy hali, w której doszło do wycieku, opuścili obiekt.

"Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu strefy niebezpiecznej. Następnie ratownicy zabezpieczeni w ubranie ochronne i aparaty ochrony dróg oddechowych udali się do hali i zlikwidowali źródło wycieku" - wyjaśnił Kołpaczyński.

Działania strażaków trwały ponad dwie i pół godziny. Brało w nich udział pięć zastępów. W ich trakcie na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza policji. Jej funkcjonariusze przeprowadzili w nocy oględziny miejsca zdarzenia.

Informowaliśmy też o wycieku kwasu solnego w rejonie Elektrociepłowni Siekierki:

Skażenie kwasem solnym przy Elektrociepłowni SiekierkiTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Ciechanowie