Zepsuty pociąg na trasie Warszawa - Skierniewice. Pasażerowie musieli przesiąść się do innego składu

Autor:
katke/b
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Wiceprezes PKP PLK obwinia przewoźników o chaos na kolei
Wiceprezes PKP PLK obwinia przewoźników o chaos na kolei
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plWiceprezes PKP PLK obwinia przewoźników o chaos na kolei

Koleje Mazowieckie poinformowały o utrudnieniach na trasie Warszawa - Skierniewice. Przyczyną jest zepsuty skład Polregio, który jechał w kierunku Łodzi. Pociągi w kierunku Łodzi mogą być opóźnione lub odwołane.

"Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawa - Skierniewice (odcinek Radziwiłłów Mazowiecki – Skierniewice). Niektóre pociągi mogą być odwołane, skrócone lub opóźnione" - poinformowały w komunikacie Koleje Mazowieckie.

Więcej informacji udzielił nam Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. - Około godziny 10.30 na szlaku pomiędzy stacją Radziwiłłów Mazowiecki a stacją Skierniewice popsuł się pociąg Polregio relacji Warszawa Główna - Łódź Fabryczna. Pociąg ten zajął jeden z dwóch torów. Pociągi, które poruszają się w kierunku Łodzi na tym odcinku, mogą przejeżdżać po jednym torze. Po tym, jak pociąg zostanie odholowany, będzie możliwość przywrócenia rozkładowej jazdy pociągów - przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Zapewnił też, że pasażerowie tego pociągu przesiedli się do innego składu i wyruszyli w dalszą podróż. - Została zadysponowana jednostka, żeby ten pociąg ściągnąć - podsumował Jakubowski.

Chaos w ruchu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym zaczął się wraz z korektą rozkładu jazdy, która weszła w życie 12 marca. Zmiany nałożyły się na trwające prace budowlane na stacji Warszawa Zachodnia. Pociągi wszystkich przewoźników były opóźnione, a część odwołana. Zarządca infrastruktury musiał doraźnie zmniejszyć liczbę połączeń, by zapanować nad sytuacją.

Autor:katke/b

Źródło: Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości