TVN Warszawa | Okolice

Omijali rogatki i nie zwracali uwagi na "czerwone". Zapłacą po dwa tysiące

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl/policja w Piasecznie
Symulacja zderzenia lokomotywy z autem przeprowadzona w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd"
Symulacja zderzenia lokomotywy z autem przeprowadzona w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd"PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
wideo 2/4
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Symulacja zderzenia lokomotywy z autem przeprowadzona w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd"

Nie zwracali uwagi na czerwone światło i omijali rogatki na przejeździe kolejowym. Nie wiedzieli, że obserwują ich policjanci. A ci od razu przypominali o obowiązujących przepisach i wystawiali mandaty. Po dwa tysiące złotych, zgodnie z taryfikatorem.

Policjanci piaseczyńskiej drogówki wspólnie z dzielnicowymi z posterunku w Zalesiu Górnym prowadzili w piątek, 1 lipca, działania "Bezpieczny przejazd kolejowy". W ciągu zaledwie kilku godzin zauważyli czterech pieszych oraz dwóch kierujących pojazdami, którzy postanowili pokonać przejazd kolejowy, "zapominając" o obowiązujących tam przepisach.

Kosztowna lekcja

Omijali kolejowe zapory oraz lekceważyli światło czerwone na sygnalizatorze. To będzie dla nich bardzo droga lekcja, bo każdy z zatrzymanych został ukarany mandatem w wysokości dwóch tysięcy złotych, zgodnie z taryfikatorem obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku.

Przejazd kolejowy w Zalesiu GórnymKSP

ZOBACZ TAKŻE: Symulacja zderzenia lokomotywy z autem w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd".

Przypominamy, że zarówno przejście, jak też kontynuowanie jazdy pojazdem przez przejazd kolejowy jest dozwolone dopiero po całkowitym otwarciu rogatek oraz po zakończeniu nadawania przez sygnalizator świetlny koloru czerwonego. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie - bez względu na to czy poruszamy się samochodem, rowerem czy też jesteśmy pieszymi.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:pop

Źródło: tvnwarszawa.pl/policja w Piasecznie

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości