TVN Warszawa | Okolice

Cztery osoby w szpitalu po wypadku na S8. "Przez trasę przechodziły kaczki"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie na trasie S8 na wysokości miejscowości Niegów
Policja WyszkówZderzenie na trasie S8 na wysokości miejscowości Niegów

Na trasie S8 doszło do zderzenia nissana, fiata i busa ciągnącego lawetę z bmw. Cztery osoby zostały zabrane do szpitala. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przez trasę S8 przechodziły kaczki – informuje wyszkowska komenda.

Jak przekazał oficer prasowy wyszkowskiej komendy Damian Wroczyński, do zderzenia doszło około godziny 11.30 na trasie S8 w miejscowości Niegów. Auta zderzyły się na jezdni w kierunku Białegostoku. - W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe i bus ciągnący lawetę z bmw. Do szpitala zostały przewiezione cztery osoby, ale dwie z nich opuściły już placówkę. Kierowcy byli trzeźwi – poinformował Wroczyński.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Podał też prawdopodobną przyczynę zdarzenia: - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przez trasę S8 przechodziły kaczki. Kierujący nissanem oraz fiatem wyhamowali, aby uniknąć potrącenia zwierząt, jednak kierujący busem nie zdołał zatrzymać pojazdu. Zderzył się z osobówkami i wjechał w bariery energochłonne.

Z relacji policjanta wynika, że nie wszystkie kaczki przeżyły. - Samica zginęła, a trzema młodymi kaczątkami zaopiekowali się strażacy z Wyszkowa – zaznaczył Wroczyński.

Na miejscu pracowali strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci ruchu drogowego. Po wypadku droga trasa była zablokowana w kierunku Białegostoku. Kierowcy poruszali się wyznaczonym przez policję objazdem. Utrudnienia na miejscu już się zakończyły.

Z kolei rano na trasie S8 przy węźle Zielonka wywróciła się ciężarówka przewożąca drewno:

Ciężarówka z drewnem wywróciła się przy węźle Zielonka
Ciężarówka z drewnem wywróciła się przy węźle ZielonkaTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wyszków

Pozostałe wiadomości