Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Okolice

Policja: pijany kierowca karetki wracał nią z wesela

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Shutterstock Sprawą zajmuje się policja

- Jadący ambulansem weselnik miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie - poinformował w poniedziałek rzecznik policji w Wyszkowie Damian Wroczyński. Jak dodał, kierowca karetki został zatrzymany.

W weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał anonimowe zgłoszenie o kierowcy karetki, który może być pod wpływem alkoholu. - Z relacji świadka wynikało, że jadący z Białegobłota w stronę Długosiodła ambulans nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy i zjeżdża na przeciwległy pas ruchu – przekazał rzecznik.

Już kilka minut po zgłoszeniu policjanci z Długosiodła zatrzymali ambulans do kontroli. W środku jechał sam kierowca, który - jak się okazało - pojechał karetką na wesele. Mężczyzna nie zdążył jednak wytrzeźwieć i w takim stanie wsiadł za kierownicę; w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna stanie też przed sądem. Grozi mu surowa kara finansowa, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do dwóch lat więzienia.

Na tvn24.pl informowaliśmy o pijanym kierowcy, który usnął, czekając na zmianę świateł:

Pijany kierowca usnął czekając na zamianę świateł na drodze na drodze Księżpol – Płusy
Pijany kierowca usnął czekając na zamianę świateł na drodze na drodze Księżpol – Płusy Google Earth

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości