Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

"Znajomy nie chciał mu pożyczyć pieniędzy, ranił go nożem"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp
Źródło:
PAP
TVN24Do zdarzenia doszło w miejscowości Kuligów w powiecie wołomińskim

Radzymińscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego między innymi o rozbój na swoim znajomym, od którego chciał pożyczyć pieniądze. - Gdy spotkał się z odmową, ranił go nożem - przekazała policja. Funkcjonariusze przy mężczyźnie znaleźli pistolet maszynowy, magazynki i amunicję. Przedstawili mu cztery zarzuty.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Kuligowie (gmina Dąbrówka) na Mazowszu. - Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zostali poinformowani o rozboju, do którego miało dojść na 67-latku - powiedział rzecznik wołomińskiej komendy Tomasz Sitek.

Według zgłoszenia, do domu 67-latka, osobowym oplem przyjechały cztery osoby. Jedna z nich, 30-letni mężczyzna, chciał pożyczyć pieniądze na paliwo. - Mężczyzna wiedział, że właściciel posesji ma pieniądze, bo ten dzień wcześniej tym się chwalił. Gdy spotkał się z odmową, posługując się nożem i używając przemocy, szarpiąc za ubranie i uderzając rękojeścią noża w skroń, dokonał rozboju na 67-latku - relacjonował policjant. Dodał, że poszkodowany został ranny w prawe udo oraz stracił trzy tysiące złotych i złoty łańcuszek o wartości czterech tysięcy złotych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE 

- W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań, w Kobyłce funkcjonariusze tamtejszej jednostki policji zatrzymali dwoje 18-latków, dziewczynę i chłopaka, którzy przyjechali wraz z 30-latkiem do Kuligowa. Osoby te zostały przesłuchane i zwolnione - zaznaczył.

Policjanci znaleźli broń przy zatrzymanym 30-latkuKPP w Wołominie

Policja: miał przy sobie pistolet maszynowy, magazynki i amunicję

Wskazał, że jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zatrzymali podejrzanego o rozbój 30-latka. - W jego samochodzie policjanci znaleźli pistolet maszynowy, dwa magazynki oraz 16 sztuk amunicji - wyliczył Sitek.

Policjanci przedstawili 30-latkowi cztery zarzuty. - W tym dokonania przy użyciu noża rozboju na 67-latku, przy czym tego czynu dopuścił się on w ciągu pięciu lat po odbyciu kary pozbawienia wolności orzeczonej wyrokiem sądu za podobne przestępstwo, posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci pistoletu maszynowego, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kierowania po drodze publicznej pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości - podał policjant.

Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie 30-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane czyny grozi od 3 do 12 lat więzienia.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Policja