Wolnością cieszył się niecałe osiem godzin

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
mazowiecka policja47-latek wyszedł z więzienia i jeszcze tego samego dnia wrócił do aresztu

W więzieniu spędził trzy lata. Wyszedł na wolność, ale cieszył się nią bardzo krótko. Po niecałych ośmiu godzinach z powrotem był za kratami. Został tymczasowo aresztowany, grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.

W 2019 roku, wówczas 44-leni mieszkaniec Żuromina został zatrzymany i wszczęto postępowanie przeciwko niemu za znęcanie się nad rodziną, groźby karalne wobec sąsiada oraz groźby spowodowania wybuchu budynku.

Sąd Rejonowy w Mławie skazał go na trzy lata pozbawienia wolności. Odbył całą karę. W poniedziałek, 28 listopada, około godziny 13 mężczyzna opuścił zakład karny i wrócił do rodzinnej miejscowości.

Zgłoszenie

"Tego samego dnia, kilka minut przed godziną 21, dyżurny żuromińskiej policji otrzymał zgłoszenie o groźbach pozbawienia życia kierowanych wobec jednego z mieszkańców Żuromina – przekazuje w komunikacie asp. Tomasz Łopiński z mazowieckiej policji.

Policjanci ustalili, że groźby miał kierować znany już im, 47-letni obecnie, mężczyzna. Zastali go w miejscu zgłoszenia, przy piwnicy bloku mieszkalnego, gdzie rozpalił ognisko.

Zatrzymanie

"Policjanci je ugasili. 47-latek był pijany, został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy w policyjnym areszcie. W środę po przesłuchaniu przez prokuratora usłyszał dwa zarzuty: kierowanie gróźb pozbawienia życia i grożenie podpaleniem bloku mieszkalnego, mogące stanowić zagrożone życia mieszkańców" - dodaje asp. Tomasz Łopiński.

Areszt

W czwartek, na wniosek prokuratury, sąd w Mławie aresztował 47-latka na dwa miesiące. Teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: mazowiecka policja

Pozostałe wiadomości