Nocą płonęła hala magazynowa

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
W nocy zapaliła się hala

Paliła się hala magazynowa w Węgrowie w powiecie węgrowskim (Mazowieckie). Jak podali strażacy, nie ma ofiar śmiertelnych.

Jak przekazał brygadier Mariusz Radochoński z mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej, na miejsce przyjechały 24 zastępy straży pożarnej. - Pożar jest zlokalizowany, nie rozprzestrzenia się. Nie ma osób rannych ani ofiar śmiertelnych - zaznaczył.

Zgłoszenie o pożarze hali magazynowej zostało przyjęte przez służby po godz. 21.31. Pożar objął około 270 metrów kwadratowych hali o powierzchni około 780 metrów kwadratowych. Z ogniem walczyły zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej z okolicy.

Według Radochońskiego, część konstrukcji hali uległa zniszczeniu. - Obecnie trwa dogaszanie, rozbiórka, działania związane z przesuwaniem elementów konstrukcyjnych, oddymianie - powiedział w poniedziałek późnym wieczorem. Trwało to do późnych godzin nocnych.

- Spaleniu uległy pozostałości farb, kartony i palety - dodał we wtorek rano rzecznik prasowy straży pożarnej w Węgrowie Dariusz Maciąg.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o pożarze drewnianej willi:

Pożar drewnianej willi w FalenicyLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego / Facebook