Rowerostrada wzdłuż bocznicy kolejowej może połączyć Babice z Warszawą

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
instagram.com/roody102Bocznica kolejowa przy Kocjana

Wzdłuż torów kolejowych prowadzących do dawnej Huty Warszawa może powstać nowy szlak rowerowy. Połączyłby Las Bemowski ze stacją metra Młociny. Samorządowcy z Bielan, Bemowa i Starych Babic zadeklarowali chęć wspólnej realizacji inwestycji. Wkrótce mogą ruszyć prace koncepcyjne.

Nowa ścieżka rowerowa, określana rowerostradą ze Starych Babic do Warszawy, rozpoczynałaby bieg na ulicy Kocjana na Bemowie. Następnie przez Las Bemowski i Radiowo rowerzyści mogliby docierać aż do stacji metra Młociny. Plany zakładają wytyczenie jej wzdłuż torów kolejowych, służących do obsługi huty.

Dzięki nowej trasie mieszkańcy gminy Stare Babice zyskaliby rowerowe połączenie z Warszawą i pierwszą linią metra, natomiast warszawiacy mogliby korzystać z niej, by dotrzeć do Kampinoskiego Parku Narodowego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Rozmowy w sprawie budowy rowerostrady

Urząd gminy Stare Babice poinformował pod koniec ubiegłego tygodnia, że z inicjatywy wójta Sławomira Sumka odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy ArcelorMittal Warszawa - prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Markiem Kempą oraz dyrektorem ds. technicznych Edwardem Koźmikiem, a także z burmistrzem Bielan Grzegorzem Pietruczukiem i jego zastępcą odpowiedzialnym za inwestycje Włodzimierzem Piątkowskim.

Celem było uzgodnienie warunków wykorzystania pasa wzdłuż torów kolejowych na budowę ścieżki rowerowej. "Prezes Zarządu ArcelorMittal Warszawa, jako właściciel terenu, przychylił się do zakresu proponowanej inwestycji, natomiast burmistrz dzielnicy Bielany wyraził chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu" - czytamy w komunikacie urzędu.

Projektowany przebieg rowerostrady do Lasu BemowskiegoUrząd Gminy Stare Babice

Jak dodano, wcześniej odbyły się rozmowy z władzami Bemowa oraz radnymi Sejmiku Mazowieckiego. Ich wynik był również pozytywny, dlatego urzędnicy ze Starych Babic zapowiadają, że wkrótce radzie gminy zostanie przedstawiony projekt uchwały w sprawie porozumienia o współpracy z warszawskimi dzielnicami. Kolejnymi krokami będzie przygotowanie koncepcji przebiegu trasy oraz projektu wykonawczego.  

Informowaliśmy też o budowie nowej drogi rowerowej na Marszałkowskiej:

Przejeżdżają przez jeszcze nieotwartą drogę dla rowerów na Marszałkowskiej
Przejeżdżają przez jeszcze nieotwartą drogę dla rowerów na Marszałkowskiej Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/roody102

Pozostałe wiadomości