Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Okolice

Testy na COVID-19 na Lotnisku w Modlinie

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/ran
Źródło:
PAP
ShutterstockLotnisko Modlin

Podróżni wylatujący z lotniska w Modlinie będą mogli wykonać na terenie portu testy na COVID-19: antygenowe i RT-PCR. Jak informuje lotnisko, nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać.

Podróżujący samolotem z portu Warszawa-Modlin od 19 marca bezpośrednio na lotnisku będą mogli zrobić testy diagnostyczne w kierunku COVID-19 – poinformowało lotnisko.

Nowy punkt diagnostyczny otwarty będzie 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, oferując podróżnym dwa rodzaje testów: antygenowe i RT-PCR; wyniki wydawane będą w języku polskim i angielskim.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nie trzeba się wcześniej zapisywać

Lotnisko podkreśla, że podróż samolotem w większości przypadków obecnie wiąże się z koniecznością posiadania aktualnych wyników testów w kierunku koronawirusa. "Dotyczy to zarówno podróży służbowych jak i zbliżającego się okresu świątecznego, majówki oraz sezonu wakacyjno-urlopowego" – czytamy w informacji z portu.

Pasażerowie będą mogli wykonać testy bezpośrednio przed odlotem, na terenie lotniska. Punkt wymazowy znajduje się na parkingu przed terminalem lotniska. W przypadku testu antygenowego na wynik oczekuje się około 20 minut. "Natomiast jeżeli pasażer decyduje się na wykonanie testu RT-PCR powinien pojawić się odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku jest możliwy najwcześniej po sześciu godzinach. Nie ma konieczności dokonywania zapisów na badanie" – czytamy.

Jak podał port, koszt wykonania szybkiego testu antygenowego wynosi 170 złotych, natomiast RT-PCR – 450 złotych. Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą.

Informowaliśmy, że również Lotnisko Chopina wprowadziło możliwość wykonania szybkiego testu na COVID-19:

Lotnisko Fryderyka Chopina w Warszawie (nagrania archiwalne)TVN24

Autor:mp/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: