Przygotuj się na:

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - PRÓBY I UROCZYSTOŚCI

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Łódź utknęła na progu spiętrzającym. Na pokładzie czteroosobowa rodzina

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/ran
Źródło:
PAP
KPP w KozienicachŁódź zawisła się na progu spiętrzającym na Wiśle

Służby interweniowały w powiecie kozienickim, gdzie łódź zawisła na progu spiętrzającym na Wiśle. Na pokładzie była czteroosobowa rodzina.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach Ilona Tarczyńska, w sobotę funkcjonariusze pełniący służbę na Wiśle na wysokości miejscowości Świerże Górne zauważyli łódź, która zawisła na progu spiętrzającym. Płynęła nią cała rodzina.

- Z uwagi na zagrożenie wywrócenia się łodzi mundurowi zabrali z pokładu dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat, które bezpiecznie przetransportowali na brzeg. Następnie powrócili do łodzi, by pomóc rodzicom – zaznaczyła rzeczniczka.

Mogli popłynąć dalej

Przy wsparciu policjantów, strażaków i osób prywatnych udało się wyprowadzić łódź, dzięki temu rodzina mogła bezpiecznie popłynąć dalej.

Służby apelują, aby szczególnie na odcinku Wisły w okolicy miejscowości Świerże Górne zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest tam próg spiętrzający, a jego pokonanie jest trudne i ograniczone - zwłaszcza dla większych łodzi.

W portalu TVN24.pl informowaliśmy też o łodziach, które spłonęły na początku lipca w Ostródzie:

Dwie łodzie spłonęły w Ostródzie. Na pokładzie było 13 osób3.07| 13 osób, w tym 11 dzieci było na łodziach, które w czwartek spłonęły na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie (województwo warmińsko-mazurskie). Do szpitala trafiło troje dzieci i jedna osoba dorosła. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jedno z dzieci wróciło już do domu. Teraz strażacy muszą wyciągnąć jedną z łodzi, która zatonęła. W środku może być nawet 70 litrów paliwa. TVN24

Autor:mp/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Kozienicach