Policja: zaproponował funkcjonariuszom siedem tysięcy złotych za odstąpienie od czynności służbowych

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPMężczyzna obiecał, że wręczy policjantom 7 tys. złotych

Policjanci ze Starych Babic zatrzymali do samochodowej kontroli 37-latka. Powodem miało być podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Podczas interwencji funkcjonariusze potwierdzili, że 37-latek spożywał wcześniej alkohol. Jak twierdzą, mężczyzna obiecał, że wręczy policjantom siedem tysięcy złotych, jak zapomną o sprawie.

Informacja o zatrzymaniu pojawiła się na stronie Powiatowej Policji w Starych Babicach. Jak czytamy w komunikacie, policjanci podczas patrolowania rejonu gminy zauważyli pojazd poruszający się ulicą Kosmowską. Sposób jazdy wskazywał na to, że kierujący może być nietrzeźwy. 

"Funkcjonariusze zatrzymali mercedesa do kontroli drogowej. Podczas interwencji mundurowi potwierdzili, że 37-letni kierowca spożywał wcześniej alkohol. Mężczyzna obiecał policjantom, że dostaną 7 tys. złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych" – informuje policja w komunikacie.

Policjanci zatrzymali 37-latka i osadzili w celi. Prokurator przedstawił zarzuty mężczyźnie i objął dozorem policji. Teraz odpowie przed sądem. Obietnica wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zagrożona jest karą nawet dziesięciu lat więzienia.

Informowaliśmy o pijanym kierowcy na Towarowej:

Pijany kierowca na Towarowej Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP