Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Pościg za 15-latkiem w Sochaczewie. "Zajeżdżał policjantom drogę"

  TVN Warszawa | Okolice

  Autor:
  katke/r
  Źródło:
  PAP
  TVNPolicja (zdj. ilustracyjne)

  Kilkanaście minut uciekał oplem, zajeżdżał policjantom drogę, a po zatrzymaniu, nie chciał wysiąść - policja w Sochaczewie relacjonuje pościg za 15-latkiem.

  Jak podała rzeczniczka komendy w Sochaczewie Agnieszka Dzik, policjanci zauważyli opla zaparkowanego w lesie, w Feliksowie. Gdy podjechali bliżej, kierowca zaczął uciekać i nie reagował na sygnały policjantów.

  Policjanci rozpoczęli pościg.

  Ojciec był pijany

  - W trakcie pościgu po gminie Sochaczew zajeżdżał drogę funkcjonariuszom, wielokrotnie zmieniał kierunek jazdy i nie pozwalał się wyprzedzić. Dopiero po kilkunastu minutach zatrzymał auto – opisywała zachowanie kierowcy rzeczniczka.

  Okazało się, że oplem kierował 15-letni chłopak. Był trzeźwy. Samochód nie miał natomiast aktualnych badań technicznych.

  Jak relacjonuje policja, po chwili pojawił się 39-letni ojciec nastolatka. Tłumaczył, że wysiadł z auta i wszedł do lasu chwilę przed przyjazdem policjantów. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i przy okazji - cofnięte uprawnienia do kierowania.

  15-latek stanie przed sądem

  Jak informuje policja, 15-latek usłyszy zarzut zmuszenia policjantów do pościgu. Chłopak odpowie również za popełnione wykroczenia – za jazdę bez uprawnień i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci będą także ustalać, kto kierował pojazdem przed pościgiem i czy ojciec pozwolił nieletniemu prowadzić samochód.

  Jak podkreśliła policja, sprawą nastolatka zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie.

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy w poniedziałek o pijanej kierującej, która uderzyła w autobus:

  Kierująca smartem zderzyła się z autobusem
  Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

  katke/r

  Źródło: PAP