Pomnik Lecha Kaczyńskiego zdewastowany. "Czynu tego dokonał widoczny na nagraniu mężczyzna"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KMP w Siedlcach Nagranie z monitoringu z urzędu miasta w Siedlcach

Siedlecka policja publikuje wizerunek podejrzewanego o oblanie farbą pomnika Lecha Kaczyńskiego. Według służb tej samej nocy mężczyzna miał zniszczyć elewacje kilku budynków użyteczności publicznej. Postać uchwyciły kamery monitoringu urzędu miejskiego.

O dewastacji pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego informowaliśmy w poniedziałek na tvnwarszawa.pl. Monument jest zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Wojskowej w Siedlcach. Do dewastacji doszło prawdopodobnie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Białą farbą pochlapana została dolna część figury pomnika prezydenta Kaczyńskiego oraz postument.

We wtorek rano policja zaapelowała o pomoc w rozpoznaniu sprawcy. - Komenda Miejska Policji w Siedlcach prowadzi czynności w sprawie zniszczenia elewacji na kilku budynkach użyteczności publicznej w Siedlcach, poprzez wykonanie różnych napisów, a także oblania farbą pomnika świętej pamięci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Czynu tego dokonał widoczny na nagraniu mężczyzna - wyjaśnia Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy KMP w Siedlcach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Mężczyzna ze sprejem

Nagranie udostępnione przez policję pokazuje moment dewastacji elewacji urzędu miasta przy skwerze Niepodległości. Kamera zarejestrowała wizerunek mężczyzny w ciemnej kurtce z kapturem, granatowych spodniach i sportowych butach. Gdy sprawca wyciągał sprej z wewnętrznej kieszeni kurtki, przez chwilę widać, że pod spodem miał czerwoną bluzę lub koszulkę.

Jak wylicza Świerczewska, mężczyzna miał również uszkodzić elewację sądu okręgowego przy Sądowej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy Browarnej. Odległość dzieląca pomnik prezydenta Kaczyńskiego i siedzibę ZUS to zalewie 250 metrów.

- Jeżeli ktoś z państwa rozpoznaje osobę z nagrania albo posiada istotne informacje w tej sprawie proszony jest o kontakt z KMP w Siedlcach pod numerem telefonu 47-707-23-60 lub 112 - apeluje policjantka.

Zdewastowano pomnik Lecha Kaczyńskiegogudii 1979/Kontakt 24

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / KPM w Siedlcach