TVN Warszawa | Okolice

Pomnik Lecha Kaczyńskiego pomalowany. Policja szuka sprawcy

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego (materiał z 2014 roku)
TVN24Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego (materiał z 2014 roku)

Policja szuka mężczyzny, który miał pomalować pomnika Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach. Udostępnia też zdjęcia podejrzewanego i prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

Jak poinformowała nadkomisarz Agnieszka Świerczewska, rzeczniczka policji w Siedlcach, funkcjonariusze prowadzą postępowanie przygotowawcze na podstawie artykułu 261 Kodeksu karnego w sprawie znieważenia pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego, znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Wojskowej w Siedlcach.

- W trakcie tego przestępstwa, widoczny na zdjęciach mężczyzna dokonał znieważenia obelisku poprzez jego pomalowanie. W związku z powyższym, jeżeli ktoś z państwa rozpoznaje osobę z fotografii, proszony jest o kontakt z KMP w Siedlcach pod numerem telefonu 47 707-23-60 lub 112 - zaapelowała policjantka.

Rok temu ktoś pomalował pomnik białą farbą

To nie pierwszy raz, kiedy informujemy o zdewastowaniu pomnika. W maju ubiegłego roku ktoś oblał go białą farbą.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach został odsłonięty 28 września 2014 roku. Dwuipółmetrowa figura przedstawiająca prezydenta została wykonana z brązu. Posadowiono ją na mierzącym trzy i pół metra postumencie. Figurę wykonano według projektu rzeźbiarza Jerzego Nowickiego.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach TVN24

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości