Podali się za policjantów i wmówili seniorkom, że ich oszczędności są zagrożone. Trzy osoby aresztowane

Autor:
aa
Źródło:
PAP
Nie daj się złowić na policjanta
Nie daj się złowić na policjanta Lubuska Policja
wideo 2/5
Lubuska Policja"Nie daj się złowić na policjanta"

Policjanci z Siedlec (woj. mazowieckie) zatrzymali grupę oszustów, która na swój celownik wzięła dwie seniorki. Mężczyźni zadzwonili do 79-latek i przekonali je, że są policjantami, a ich oszczędności są w niebezpieczeństwie. Seniorki łącznie przekazały oszustom 30 tys. zł.

Sąd Rejonowy w Siedlcach (woj. mazowiecki) podjął decyzję o areszcie dla trzech mieszkańców Wrocławia. To mężczyźni w wieku 18, 19 i 43 lat, którzy podali się za policjantów i wyłudzili oszczędności od dwóch 79-letnich mieszkanek Siedlec.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

"Przestraszone kobiety przekazały pieniądze rzekomym policjantom"

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Wówczas mężczyźni zadzwonili do dwóch 79-latek z Siedlec na ich telefony stacjonarne. - Podając się z policjantów, wmówili seniorkom że zgromadzone przez nie oszczędności są zagrożone. Przestraszone kobiety przekazały pieniądze rzekomym mundurowym. Jedna z nich straciła tak 10 tys. zł, druga 20 tys. złotych - poinformowała nadkom. Agnieszka Świerczewska, rzeczniczka siedleckiej policji.

W piątkowe popołudnie policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach namierzyli oszustów. - Znaleźli przy nich także należące do kobiet pieniądze. Wrócą one do właścicielek po zakończeniu postępowania. Do sprawy zatrzymano również auto, którym poruszali się przestępcy - przekazała rzeczniczka. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie także innych podobnych przestępstw popełnionych w kraju.

Grupa oszustów zatrzymana w SiedlcachKPP Siedlce

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Siedlce

Pozostałe wiadomości