Protest mieszkańców na S7

Autor:
kz/gp
Źródło:
PAP
Protest mieszkańców na S7 w Rembertowie
Protest mieszkańców na S7 w Rembertowie
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plProtest mieszkańców na S7 w Rembertowie

Mieszkańcy gminy Tarczyn (Mazowieckie) protestowali na drodze krajowej S7 w Rembertowie (pow. piaseczyński). Ich protest dotyczył planów budowy trasy A50. Kierowcy kierowani byli na objazdy.

- Protest rozpoczął się kilka minut po godzinie 15. Na miejscu jest kilkuset mieszkańców okolicznych miejscowości. Przez dziesięć minut manifestujący spacerują przez przejście dla pieszych, później, przez dziesięć minut przepuszczają auta - relacjonował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl, który jest na miejscu. Dodał, że na miejscu pracują policjanci. - Protest przebiega pokojowo. Jednak mimo tego, że policja wyznaczyła objazdy, tworzą się korki - ostrzegał.

Objazd

- W Grójcu wyznaczony został objazd w kierunku Warszawy węzłem S7 z DK 50, następnie DK 50 do skrzyżowania z drogą wojewódzką 722 i dalej do miejscowości Łoś i DW 876 do Tarczyna– przekazywała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grójcu nadkom. Agnieszka Wójcik.

Ruch pojazdów poruszających się w kierunku Warszawy został z kolei przekierowany: z trasy S7 węzłem na Grójec, w drogę w DK 50 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 722 (Rondo Honorowych Dawców Krwi w Grójcu); w miejscowości Łoś dalej drogą wojewódzką nr 876 do Tarczyna, skąd dojeżdża się do trasy S7.

ZOBACZ: "Te korytarze demolują łąki i bagna". Mieszkańcy i władze Wieliszewa nie chcą kolei dużych prędkości.

Mieszkańcy gminy Wieliszew protestują przeciwko kolejom dużych prędkości
Mieszkańcy gminy Wieliszew protestują przeciwko kolejom dużych prędkości Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:kz/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości