Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Okolice

Próbował potrącić policjanta, padły strzały. Poszukiwany od wczoraj mężczyzna został zatrzymany

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPolicjanci pracowali przy ulicy Cienistej w Raszynie

Zatrzymano mężczyznę, który we wtorek chciał staranować policjantów w podwarszawskim Raszynie. - Działania są prowadzone przez policjantów wydziału do walki z przestępczością samochodową - przekazał jedynie rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Do samego zdarzenia doszło we wtorek w Raszynie. Policjanci z jednego z wydziałów kryminalnych podczas interwencji oddali kilka strzałów w kierunku pojazdu, którego kierowca chciał staranować funkcjonariuszy. - Mężczyzna, który zobaczył policjantów, postanowił jednego z nich przejechać. W tym momencie policjanci użyli broni palnej. Oddali strzały w kierunku pojazdu - relacjonował rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Samochód został uszkodzony, ale kierowca uciekł. Podczas działań pościgowych wykorzystano stołecznego śmigłowiec i psy tropiące.

Policja zatrzymała podejrzanego

Jak podała Polska Agencja Prasowa, w środę policjanci zatrzymali podejrzanego. Informację potwierdził rzecznik KSP. - Potwierdzam, że mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów. Z uwagi na charakter sprawy nie mogę mówić o szczegółach - podkreślił.

- Dodam jedynie, że działania są prowadzone przez policjantów wydziału do walki z przestępczością samochodową. W związku z wczorajszymi wydarzeniami w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie prowadzone są czynności dotyczące czynnej napaści - dodał.

Zatrzymany trafił do aresztu.

Autor:dg/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl