TVN Warszawa | Okolice

Dramatyczne sceny podczas meczu juniorów. Zawodnik stracił przytomność, reanimował go strażnik miejski

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Reanimacja na boisku (zdj. ilustracyjne)

W trakcie meczu juniorów Znicza Pruszków z Turem Jaktorów jeden z zawodników nagle upadł na murawę. Na pomoc ruszył wprost z trybun strażnik miejski, który reanimował nastolatka.

W sobotę 13 listopada strażnik miał dzień wolny od pracy. Skorzystał z okazji i pojechał na mecz 14-letniego syna, zawodnika juniorów Znicza Pruszków. Jego zespół podejmował tego dnia drużynę Tura Jaktorów. "Tuż po rozpoczęciu meczu sportowe emocje nabrały zgoła innego, bardziej dramatycznego, charakteru. Jeden z juniorów przeciwnej drużyny nagle upadł na murawę, a jego serce przestało bić" - czytamy w komunikacie stołecznej straży miejskiej.

Po kilku minutach serce zaczęło bić

Do chłopca podbiegli trenerzy, ale nie umieli mu pomóc. Widząc to, funkcjonariusz wbiegł na boisko.

"Młody zawodnik nie oddychał, a jego puls był niewyczuwalny. Informując trenerów, że jest warszawskim strażnikiem miejskim i przeszedł szkolenie w udzielaniu pomocy przedmedycznej, poprosił o natychmiastowe wezwanie pogotowia ratunkowego. Od razu rozpoczął też masaż serca" - poinformowali strażnicy. Po chwili do mężczyzny dołączył jeden z rodziców, pomagał prowadzić resuscytację. "Po kilku minutach akcji ratunkowej funkcjonariusz poczuł, jak serce nastolatka zaczyna bić. Chłopiec gwałtownie nabrał powietrza w płuca i otworzył oczy. Po ułożeniu chorego w pozycji bezpiecznej nadal monitorował jego stan aż do przyjazdu karetki" - czytamy w komunikacie.

Po kliku minutach od rozpoczęcia akcji ratunkowej przyjechało pogotowie. Zawodnik został zabrany do szpitala, gdzie po badaniach ustalono, że przyczyną zasłabnięcia była wrodzona wada serca.

W szpitalu nastolatek przeszedł zabieg

Jak przekazała straż miejska, nastolatek przeszedł w szpitalu specjalistyczny zabieg. "Natomiast inspektor Mariusz Dobrzyński otrzymał kilka dni temu podziękowania za swoją postawę od rodziców. Jednak największą nagrodą jest świadomość, że rówieśnik jego syna wraca do zdrowia" - zdradziła straż miejska.

Opisywaliśmy także reanimację pasażera autobusu miejskiego przeprowadzoną przez policjantów:

Akcja reanimacyjna w miejskim autobusie
Akcja reanimacyjna w miejskim autobusieKRP III

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości