TVN Warszawa | Okolice

Pożar w Konstancinie-Jeziornie: w mieszkaniu wybuchła butla z gazem, jedna osoba ranna

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wybuch gazu w Konstancinie-Jeziornie

Nad ranem w Konstancinie-Jeziornie, w jednym z mieszkań przy Warszawskiej wybuchła butla z gazem. Doszło do pożaru. Jak przekazała straż pożarna, jedna osoba trafiła do szpitala. Z budynku ewakuowano 42 mieszkańców.

Do zdarzenia doszło około godziny 4 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Warszawskiej 21D w Konstancinie-Jeziornie. - W mieszkaniu na parterze wybuchła butla używana w kuchence gazowej. Siła wybuchu była na tyle duża, że wypadło okno z tego mieszkania i częściowo uszkodzona została elewacja budynku. Jedna osoba została poszkodowana i zajęło się nią pogotowie ratunkowe - relacjonuje Kamil Trochim z piaseczyńskiej straży pożarnej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Na miejscu przez kilka godzin pracowało pięć zastępów straży pożarnej. - Udało się opanować pożar i go ugasić, nie rozprzestrzenił się na inne lokale. 42 osoby zostały ewakuowane - dodał Trochim.

Jak zaznaczył, strażacy zakończyli swoje działania około godziny 7. Na miejsce przyjechał też inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdził, że budynek nadaje się do dalszego użytkowania i ewakuowane osoby wróciły do swoich mieszkań.

Pisaliśmy też o nocnym pożarze na Łabiszyńskiej:

Pożar mieszkania w kamienicy przy Łabiszyńskiej
Pożar mieszkania w kamienicy przy ŁabiszyńskiejMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Informacje na gorąco Powiat Piaseczyński

Pozostałe wiadomości